Snapchat Kullanıcı Sayısı Artıyor

tarafından
514
Snapchat Kullanıcı Sayısı Artıyor

Hayatımızda gerçekleşen değişiklikleri, gittiğimiz yerleri, gülüşlerimizi fotoğraflamak güzel olmaz mıydı? Geçmişte belki de siz de kendinize bu tür sorular sormuşsunuzdur. Aldığınız kıyafetle çekilmiş fotoğrafınızı arkadaşlarınıza göndermek üzerine de ‘’Nasıl olmuş kızlar?’’ yazmak bu devirde artık hiç de zor değil. Arabada arkadaşınızın düğününe giderken kısa videolar çekebilir ve bunu belirli saniyelerle arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Akıllı telefona sahip olan herkes bu tür işlemleri gerçekleştirebilir.  Üstelik çektiğiniz fotoğrafların üzerine emoji koyabilme imkanı, yazı yazma imkanı, resim çizme imkanınız var.

Snapchat uygulaması son zamanlarda oldukça popüler. Snapchat içerisindeki videoların izlenme oranı ise insanlara hayretlik verecek derecede. Snapchat insan kullanmayan çok az kişi var diyebilirsiniz bu sayısı öğrendiğinizde.Snapchatteki hikayelerin izlenme oranı olarak oldukça fazla. Snapchat uygulamasındaki video 8 milyara ulaşmış. Tam tamına 8 milyar. Re/code’un açıkladığı rapora göre Snapchat’in ulaştığı sayı Facebook uygulamasından da fazla. Facebook ile Snapchat’i kıyaslarsak Facebook’un aktif kullanıcı sayısı 1.5 milyar. Snapchat’in kullanıcı sayısı ise sadece 100 milyon fakat Facebook uygulamasının video izlenme sayısı Snacphat’in izlenme sayısından biraz daha azdır. Hemen hemen aynı izlenme sayısına sahiplerdir fakat Snapchat daha sonradan çıkan bir uygulama olmasına rağmen Facebook’a fark atmıştır. Snapchat Facebook’a nazaran daha çok hızlı kullanılabilen bir uygulamadır. Bir gün içerisinde görüntülenen video sayısı milyarlarcadır. Bu sayı gün geçtikçe artacak. Henüz daha bir ay önce biraz daha az olan bu rakamların farkı ise şöyle. 1 ay önce 7 milyar video görüntülenirken şimdiki ay 8 milyar görüntülenmiş.

Snapchat-Facebook_640-640x320

Snapchat uygulaması özellikle gençlerin ve ünlülerin vazgeçilmezi. Böyle de olmaya devam edecek. Snapchat’te izlenen birçok eğlenceli video, ilginç şekilde oluşturulan hikayeler ilgi çekici olmaya devam edeceğe benziyor.