Snapchat Bitmoji Kullanma

tarafından
871
Snapchat Bitmoji Kullanma

Emoji ve karakter kullanımı artık sosyal medyada oldukça önemli hale gelmeye başladı. Zira son 2 yıldır açıklanan verilere bakacak olursak etiket kullanımında da en çok kullanılan kelime yerini de artık emoji simgeleri aldı. Emojilerin bu kadar önemli hale gelmesiyle beraber son dönemde sosyal medya uygulamaları da emoji kullanımı ve karakter kullanımına bir hayli önem verilmeye başlandı. Son olarak Twitter uygulamasının ekstra 72 emoji desteği verdiğini duymuştuk. Twitter uygulamasına eklenen yeni emojilerle beraber sosyal medyada daha da önemli hale gelen emoji kullanımı son dönemde karakter kullanımıyla da birleşmeye başladı. Bir nevi emojilerin sadece yüz ifadeleri olarak kalmasını değil bunun dışında emojilerin bütün bir karakteri yansıması anlamına gelen karakter kullanımı da en az emoji kadar önemli olmaya başladı. Bu alanda ise son geliştirilen uygulamalardan birisi de Bitmoji uygulaması oldu. Emoji kullanımına yeni bir soluk getiren Bitmoji uygulaması aslında kendinize özel bir karakter oluşturmanıza olanak sağlıyor. Karakterinizi karikatürize etmenize olanak sağlayan uygulama sayesinde kendi etiketlerinizi de oluşturarak bu alanda benzersiz karakterler oluşturabiliyorsunuz. Üstelik artık sosyal medya uygulamaları da Bitmoji desteği verebiliyor. Bu uygulamalardan birisi de Snapchat uygulaması. Bitmoji ile doğrudan bağlantı kurabilen uygulama sayesinde kullanıcılar doğrudan kendi oluşturdukları etiketleri Snapchat profillerinden paylaşabiliyor ve resimlerine yeni karakterlerini ekleyebiliyorlar. Peki, Snapchat üzerinden Bitmoji nasıl kullanılır? Aşama aşama ele alalım.

  • Bu işlem için öncelikle Bitmoji uygulamasını indirmeniz gerekecek. Bitmoji uygulaması da tıpkı diğer birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi akıllı telefonlar üzerinden çalışan bir uygulama bu nedenle öncelikle uygulamayı kullandığınız işletim sistemine göre uygulama mağazanızdan indirmeniz gerekiyor. Bu işlem için eğer iOS kullanıyorsanız App Store üzerinden eğer Android kullanıyorsanız da Google Play üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekecek. Bitmoji uygulamasını indirdikten sonra kısa bir yükleme işlemi yapılacak. Bu noktada yükleme işlemi için gelen sorulara da onay verdikten sonra artık uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz.

Bitmojis

  • Şimdi uygulamayı açarken “Snapchat ile oturum aç” sekmesine basıp uygulamaya giriş yapmamız gerekecek. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ise Bitmoji oluştur seçeneğini seçip ardından kendi etiketimizi oluşturmaya başlıyoruz. Kendi etiketimizi oluşturma aşamasında öncelikle karakterlerimizin cinsiyetini seçip ardından ise karakterin yüz stillerini belirlememiz gerekecek. Yüz stillerinden sonra elbise, gözlük gibi aksesuarları da belirleyip etiketimizi oluşturuyoruz. Bu işlemden sonra artık Snapchat uygulamasından oluşturduğumuz etiketleri açabiliriz. Bunun için Snapchat üzerinde emojiler menüsüne gelip buradan Bitmoji sekmesine girmemiz gerekecek.