Skype For Web Nedir? Özellikleri Nelerdir?

tarafından
543
Skype For Web Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Artık günümüzde neredeyse her birey bir Skype hesabına sahiptir. Skype bizlerin ücretsiz olarak arkadaşlarımız veya ailemiz ile konuşmamızı ve mesajlaşmamızı sağlar. Bu şekilde Dünya’nın neresinde olursak olalım kolaylık ile Skype üzerinden tanıdıklarımızı ücretsiz olarak arayabilir, mesajlaşabilir veya görüntülü sohbet yapabiliriz.

Skype For Web; tarayıcınıza ekleyebileceğiniz bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde internette gezerken gördüğünüz herhangi bir numarayı sadece üzerine tıklayarak Skype üzerinden arayabilirsiniz. Genellikle internette gezerken bilgisayarımızda uygulamayı açmak çok da pratik olmamaktadır. Bundan dolayı Skype For Web geliştirilmiştir. Skype For Web sayesinde internette gezerken ekranın hemen yan kısmında bir Skype penceresi belirir. Bu şekilde siz internette hangi sayfada olursanız olun ekranın yan kısmından her zaman mesajlarınızı okuyabilir, sayfadan çıkmadan cevaplayabilir veya arama yapabilirsiniz. Bu sistem sadece daha rahat bir kullanım sağlamak ve pratiklik yaratmak amacı ile geliştirilmiştir. Sistem sayesinde sürekli pencereden çıkmanız ve uygulamayı açmanız gerekmez.

Aynı zamanda uygulama sayesinde ücretli arama da yapabilirsiniz. İnternette herhangi bir sayfada gezinirken gördüğünüz bir numarayı anında Skype üzerinden ücretli arayabilirsiniz. Bu aramanın ücretli olma sebebi ise bir Skype hesabını değil bir operatöre ait numarayı arıyor olmanızdır.