Skype Üzerinde Grup Olarak Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

tarafından
772
Skype Üzerinde Grup Olarak Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamalarının sayısı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Özellikle internetin yaygınlaşması ve telefonlara kadar girmesinin ardından artık sosyal medya uygulamalarının en az ana telefon uygulamaları kadar kullanılmaya başladığını söyleyebiliriz. Hatta sosyal medya uygulamaların bu kadar yaygın kullanımı ve artık vazgeçilmezler arasında yer almaları birçok telefon markasının da uygulamaları fabrika çıkış uygulamaları haline getirmesine neden olmaya başlamıştır. Öyle ki Samsung, Asus gibi teknolojinin en önde markalarında da bu uygulamayla karşılaşabiliyorsunuz. İşte bu şekilde son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından birisi de Skype. Aslında MSN olarak adlandırılan mesajlaşma uygulamasının yeni modeli gibi gösterilen Skype, oldukça köklü bir sosyal medya uygulaması. Her ne kadar son dönemde ara yüzü değişmiş ve uygulama artık her alanda kullanılabilir bir hale gelmiş olsa da aslında temelleri MSN uygulamasına dayanan Skype’ın genel olarak yine bir mesajlaşma uygulaması olduğunu söylemek mümkün. Tabi bunun yanında arık uygulamaya yeni özelliklerde kazandırıldı. Hem laptop hem akıllı telefonlar hem de televizyonların kameraya sahip cihazlar haline gelmesiyle beraber artık Skype uygulaması da görüntülü görüşme desteğini açtı. Hatta uygulama sadece görüntülü görüşme desteğini de açmakla kalmadı. Bunun yanında artı Skype üzerinden sadece bir kişiyle değil grupça da görüntülü konuşabiliyorsunuz. Bu işlemi yapmak için nasıl ayarlamalar gerekiyor bakalım.

  • Öncelikle bilgisayarımızdan ya da televizyonumuzdan Skype uygulamasına giriş yapıyoruz. Tabi bu aşamada kullanılacak olan bilgisayarın ve televizyonun mutlaka ön kamera desteği sunması gerekiyor. Zira ancak bu şekilde görüntülü görüşme yapabilmek mümkün. Şimdi bu işlemde sonlandıktan sonra artık kullanım ayarlarına geliyoruz. Bu noktada öncelikle bir grup kurmamız gerekiyor. Grup görüşmesi kurabilmek içinse Skype ara yüzünde yer alan “+Yeni” sekmesine tıklıyoruz.
Skype görüntülü görüşme

Skype Üzerinde Grup Olarak Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

  • Açılan yeni görüşme ise grup arkadaşlarımızı davet edeceğimiz görüşme. Burada arkadaş listesinden grup konuşmasına eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı seçiyorsunuz. Arkadaşlarınızın hepsini grup konuşmasına eklediğiniz anda görüntülü görüşme yapmak içinse sağ üst menüde bulunan kamera işaretine basarak çağrı yapıyorsunuz. Arkadaşlarınızın da çağrıyı kabul etmeleri halinde görüntülü görüşme başlamış oluyor. Tabi şuan için sadece 25 kişinin aynı anda görüntülü görüşme yapabildiğini de belirtelim.