Skype Kulaklık Ve Mikrofon Ayarları Nasıl Yapılır?

tarafından
719
Skype Kulaklık Ve Mikrofon Ayarları Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamaları sayesinde artık GSM operatörleri tarafından sunulan hizmetleri sadece internet kullanarak sağlayabiliyoruz. Tüm bu uygulamalar sayesinde sıradan sesli konuşma yapabildiğimiz gibi ayrıca artık ücretsiz bir şekilde görüntülü görüşme imkanı da elde edebiliyorsunuz. İşte bu tip olaylardan birisi de Skype. Aslında atası MSN ile beraber tanımaya başladığımız Skype, bir bakıma MSN’nin yeni nesil hali diyebiliriz. Tabi özelik olarak Skype’ın atasına göre çok daha gelişmiş özelliklere de sahip olduğunu da söylemek mümkün. Ana mantık olarak mesajlaşma üzerine çalışan Skype, bunun dışında kullanıcılara sesli ve görüntülü görüşme imkanı da sunuyor. Sadece bilgisayarlarda değil bunun dışında akıllı telefonlarda da kullanılan uygulama için ise sadece internet bağlantısı kurmanız yeterli. Bunun dışında sesli ve görüntülü görüşme yapmak içinde kullanıcıların mutlaka ilk etapta bir dizi ayarlamalar yapması gerektiğini belirtelim. Söz konusu ayarlamalar kullanılan cihazın kulaklık ve mikrofon sistemine göre düzenlenmekte. Özellikle sesli konuşma özelliği için gerekli olan mikrofon ve kulaklık ayarının Skype üzerinden nasıl yapıldığına daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Skype uygulamasını başlatmamız gerekecek. Skype uygulamasını başlattıktan sonra ise mikrofon ayarlarını yapmak için mutlaka bir arama başlatmanız gerekiyor. Alında arama olmadan da mikrofon ayarlarını yapmanız mümkün. Fakat bunun için Skype’ın ilk kurulumuna dönmeniz gerekiyor. Biz bu sistemi kullanmayacağız. Bu işlem için bir arkadaşınızı arayabileceğiniz gibi Skype’ın özel olarak oluşturmuş olduğu Echo ses test bölümünü de aramanız gerekiyor.
Skype Kulaklık Ve Mikrofon ayarları

Skype Kulaklık Ve Mikrofon ayarı

  • Skype üzerinden arama işlemini gerçekleştirdiğinizde ise çağrı gittikten sonra sağ alt kısımda internet çekim çubuğuna benzer yan yana üç çubuk işaretini göreceksiniz. Bu çubuk işaretine tıklıyoruz. Bu işarete tıkladığımız anda ise karşımıza mikrofon, ses, hoparlör gibi ayarların bulunduğu bir ayar menüsü çıkacak. Karşımıza çıkan bu ayar menüsünden önce mikrofon ayarını yapmamız gerekecek. Ardından ise ses seviyesi ve hoparlör ayarlarını yaparak işlemi tamamlıyoruz. İşlemi tamamladığımızda ise artık aramayı sonlandırıp uygulamayı yeniden başlatmamız gerekecek. Tabi kayıt işlemini de tamamlamayı unutmayın.