Samsung Telefonlarda Unutulan Ekran Kilidi Sorununu Çözme

tarafından
667
Samsung Telefonlarda Unutulan Ekran Kilidi Sorununu Çözme

Akıllı telefonlarda artık güvenliği sağlamak için birçok farklı yöntem kullanılıyor. Hemen hemen her işlemi gerçekleştirmek için kullanılan akıllı telefonlar sayesinde ödeme sistemlerini ve mobil servislerinde kullanılıyor olması akıllı telefonlarda da güvenlik konusunu bir hayli önemli hale getiriyor. Bu noktada telefonun yazılımsal güvenliği bazı programlar ve özellikle işletim sistemleri sayesinde korunabiliyor. Özellikle iOS ve Android işletim sistemi kullanan kullanıcılar için sürekli olarak yayınlanan güvenlik sistem güncellemeleri sayesinde telefon güvenliği sağlanabiliyor. Yazılımsal olarak sağlanan bu güvenlik önlemlerine rağmen telefonların güvenliğini yüzde yüz olarak sağlamak için tüm bu sistemlerinde yeterli olmadığını da belirtelim. Bunun dışında fiziksel etkiye karşıda akıllı telefonlarda birçok önlem alındığı da biliniyor. Bunlar arasında en çok kullanılan sistemlerin de başında da kilit ekranları yer alıyor. Genelde şifre konularak kullanılan kilit ekranı bölümü için farklı telefon modelleri farklı yöntemlerde kullanabiliyor. Yüz tanıma sistemi, parmak izi sistemi, kilit deseni gibi birçok kilit ekranı teknolojisi de olduğu biliniyor. Bu noktada kullanıcıların zaman zaman sorunlar ile de karşı karşıya kaldığını da bilmek gerekiyor. Kullanılan giriş sistemlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle bazen kullanıcılar güvenliği ön plana çıkartırken telefona erişim konusunda da sorunlar yaşayabiliyor. Hatta zaman zaman kilit ekranı için kullanılan şifrelerin unutulması sorunlarıyla bile karşı karşıya kalındığı biliniyor. Genel olarak hem parmak izi sensörü kullanan telefonların az olması hem de diğer sistemlerin de hata payının oldukça az olması da bu noktada yaşanan sorunların genelde kilit deseni şeklinde kullanılan güvenlik sistemlerinde yaşandığını da belirtelim. Zira kilit ekran deseninin unutulması durumunda Android işletim sistemli telefonlara ulaşmak için belli başlı bazı çözümler olduğunu da söylemek gerekiyor. Bununla beraber bazı telefon markaları içinde özel farklı çözümle mevcut. Bu markalardan birisi de Samsung akıllı telefonlar. Genel olarak telefonlarında Android işletim sistemi kullanan Samsung akıllı telefonlarda kilit ekranı desenini unuttuğunuzda kullanacağınız birkaç farklı sistem bulunuyor. Peki, Samsung akıllı telefonlarda kilit deseni unutulduğunda ne gibi çözümler uygulanabilir? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Bu işlem için aslında Android temelli birkaç farklı yöntem bulunduğunu da biliyoruz. Tüm bu yöntemleri kullanabileceğiniz gibi Samsung’un da bunun için özel bazı çözümlerde mevcut. Bunun için ise öncelikle Samsung’un “cihazımı bul” sistemini kullanmak gerekiyor. Bunun içinde mutlaka Samsung hesabınızın olması gerektiğini de belirtelim. Telefonunuzla beraber Samsung hesabınızın da giriş bilgilerini elde ettikten sonra şimdi ise bir sonraki aşamaya geçmek gerekiyor.

sifre-sifirlama

  • Bu aşamada da öncelikle “https://findmymobile.samsung.com/” adresine girmeniz gerekiyor. Bu adres Samsung cihazımı bul adresi. Bu adrese girdikten sonra ise öncelikle Samsung hesabınızın giriş bilgilerini kullanarak hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ise sol bölümde yer alan “ekranımı kilitle” butonuna basmanız gerekiyor. Şimdi ise yeni bir Pin girin ekranı gelecek. Buradan yeni bir pin girip alta yer alan kilit butonuna tıklamanız durumunda ekran yeni pin ile kitlenecektir.