Samsung Telefonlarda 3×4 Klavye Ayarı Nasıl Yapılır?

tarafından
1810
Samsung Telefonlarda 3×4 Klavye Ayarı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon alanında en iddialı firmalardan birisi Samsung. Apple ile kıyasıya bir yarış içerisinde olan firma son dönemde yaptığı ataklarla ve yeni donanım özellikleriyle beraber Apple’ı bile geride bırakmaya başladı. 2016 yılı ikinci çeyreği için açıklanan verilerde de ortaya çıkan satış verilerine göre Samsung bu konuda oldukça iddialı. Samsung Galaxy serisi ile birlikte kazanılan bu başarıya ek olarak artık Samsung yeni serilerinde de kullanıcılara daha fazla özelleştirme imkanları sunmaya başladı. Satış rakamlarına da doğrudan etki eden bu durum Samsung kullanıcılarının da en memnun oldukları konulardan biri. Hem Android işletim sisteminin getirmiş olduğu geniş uygulama desteği hem de Samsung’un sunduğu bu kişiselleştirme özellikleriyle beraber yavaş yavaş Samsung bu alanda liderliği ele alacak gibi. Zira yeni serilerde artık klavye konusunda bile birçok özelleştirme seçenekleri sunulmaya başladı. Artık kullanıcılar standart akıllı klavye yerine 3X4 özellikli klavyeyi de kullanabiliyorlar. Biraz daha eski telefonları andıran bu klavye özellikleri için ise birkaç küçük ayar yapmak yeterli. Tüm bu ayarlar neler bakalım.

  • Öncelikle telefonun var olan tüm ayarlarını düzenleyeceğimiz “ayarlar” uygulamasına giriş yapmamız gerekecek. Bunun için uygulamalar ekranını açarak çark işaretinde olan ayarlar sekmesine giriyoruz. Ayarlar sekmesine girdikten sonra ise açılır menüden “Dil ve Giriş” ayarlarına girmemiz gerekecek. Buradan telefonun dil özelliklerinden giriş ekran ayarlarına kadar hemen her şeyi düzenleyebiliyoruz.
Samsung Telefonlarda 3x4 Klavye Ayarları

Samsung Telefonlarda 3×4 Klavye Ayarı nasıl yapılır

  • Bizim ihtiyacımız olan ayar ise klavye ayarı. Bunun için açılır menüden direk olarak klavye ayarlarına giriyoruz.”Samsung klavye” olarak gösterilen klavye ayarlarını ekranımıza girdikten sonra ise yine karşımıza bir seçenek menüsü gelecek. Biz bu seçenek menüsünden “Türkçe” dilini seçerek devam ediyoruz. Türkçe dilini seçtiğimizde karşımıza dilin klavye seçenekleri gelecek. 4 farklı seçenek olacak olan bu bölümden 3×4 klavye seçimini yapıyoruz. Böylelikle klavye düzenimiz 3X4 formatına dönüşecek. Tekrar eski ayarlara dönmek istediğimizde de aynı işlemleri yaparak diğer modelleri seçmemiz yeterli olacaktır.
Samsung

Samsung Telefonlarda 3×4 Klavye Ayarları