Samsung Smart TV Uzak Bağlantı Nasıl Yapılır?

tarafından
1725
Samsung Smart TV Uzak Bağlantı Nasıl Yapılır?

Akıllı teknolojilerin teknoloji pazarına girmesinin ardından bazı firmaların öne çıkmaya başladığını söylemek mümkün. Bir dönem cep telefonları üreten markalar arasında adı arkalardan gelen Samsung firması da bu markalardan biri. Nokia, Siemens gibi firmaların hemen arkasında yer alan ve kapaklı telefonları ile bilinen Samsung, akıllı cihaz teknolojisine geçildiğinde ise adeta patlama yaşadı. İlk olarak akıllı telefonlarıyla gündeme gelen ve artık piyasanın bu alanda en büyük iki firmasından biri olarak kabul gören Samsung, şimdilerde ise ev eşyalarında da akıllı teknolojileri uygulamaya başladı. Buz dolapları, çamaşır makineleri, fırınlar kısacası hemen hemen her beyaz eşya kategorisinde akıllı cihaz teknolojisini kullanmaya başlayan Samsung’un bu alanda en çok dikkat çeken ürünlerinden biri ise Smart TV ürünleri oldu. 4k çözünürlük teknolojisi ve Curve TV teknolojisine geçen Samsung, bununla beraber diğer Smart TV’lerden de bir adım öne çıkan birçok özelliğe sahip. Bu noktada en çok dikkat çeken özelliğin ise Uzak erişim olduğunu söylemek gerekiyor. Sadece birkaç Smart TV üzerinde bulunan bu özellik ile aslında televizyona uzaktan erişim sağlayabiliyor ve menülerde gezebiliyorsunuz. Tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi uzak erişim sayesinde televizyonun hemen her menüsüne ulaşmak mümkün. Peki, Samsung Smart TV ürünlerinde bu şekilde uzak bağlantı nasıl kurulur? Televizyonumuza ekstra bir özellik yüklememiz gerekiyor mu? Daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Samsung televizyonunuzdan menü ayarları kısmına girmeniz gerekecek. Zira menü ayarları kısmından “ağlar” sekmesine girerek ilk olarak televizyonumuzu Wİ-Fİ ile internete bağlamamız gerekecek. Uzak bağlantı sistemi de bu şekilde internet üzerinden çalışacak.
Samsung Smart TV Uzak Bağlantı kurma

Samsung Smart TV Uzak Bağlantı

  • Televizyonu internete bağladıktan sonra şimdi yine “menü” sekmesine tıklıyoruz. Menü sekmesine girdikten sonra ise “destek” kısmına giriyoruz. Destek kısmında Pin adı altında bir numara olduğunu göreceksiniz. Bu numara bizim uzak bağlantı şifremiz olacak. Hemen belirtelim Samsung televizyonlara şuan için bu şekilde uzak bağlantı sadece teknik servis tarafından sorun giderme amaçlı olarak yapılmakta. Yani televizyonda sorun yaşadığınızda teknik servise Pin numaranızı vererek uzak bağlantı ile teknik servisin sorunu çözmesini sağlayabiliyorsunuz.