Samsung S6 Parmak İzi Okuma Sorunu ve Çözümü

tarafından
2975
Samsung S6 Parmak İzi Okuma Sorunu ve Çözümü

Dünya devi olan Samsung 2015 yılına son amirali olarak S6 serisini çıkararak piyasayı adeta toz dumana kattı. Bu seri ile büyük başarı yakalayan Samsung hem özellik hem de tasarım açısından yüksek prestijli bir seriyi kullanıcılarına kavuşturmuş oldu. Tabi birçok markanın en son teknoloji ile donatılmış serilerinde görülen sorunlar, S6 serisinde de görülebilmektedir. S6 kullanıcılarının sıkça karşılaştıkları sorundan biri olan parmak izi okuyucu sorunu oldukça baş ağrısı yapan bir durum haline gelmekte.

Cihazınızda bazen veya sık sık parmak izi okuyucu özelliğini kullanamıyor veya cihazınızı bu yüzden dolayı açamıyorsunuzdur. Güncellemelerinizi tam aldıktan sonra kullanmanız da fayda olacaktır. Aksi halde cihazınız kökünden kilitlenebilir. Elinizde bulunan yedek parolayı mutlaka saklayın ve unutmayın. Eğer bu gibi durumlarda yedek parolayı unuttuysanız ve açamıyorsanız TeknoAbla ekibi olarak sizler için araştırıp derlediğimiz Samsung S6 parmak izi okuyucu sorununa çare olarak aşağıdaki yöntemleri deneyiniz.

samsung s6 parmak izi okuma sorunu

 Parmak İzi Okuyucu Sorunu Hakkında Yöntemler

  1. Öncelikle cihazınızı kökten kapatarak, temiz bir bez yardımı ile cihazınızı iyice silerek temizleyin.
  2. Parmak izinizi yenilemek için, temizledikten hemen sonra cihazınızı açarak parmak izi okumayı deneyin.
  3. Eğer fayda sağlamadıysa, yedek parola kısmından yanlış denemeler yaparak sizi google hesabınıza yönlendirmesini bekleyin.
  4. Çıkan uyarı sonrasında Google hesabınız ile giriş yapın ve ayarlar kısmından ikili doğrulama seçeneğini kaldırarak cihazınızı yeniden başlatın.
  5. Tüm bu yaptıklarınıza rağmen cihazınıza Google hesabınız ile giriş sağlayamadıysanız, Samsung giriş bilgileriniz ile unlock my screen ekranına erişim sağlamaya çalışın.

Buda olmadığı takdirde cihazınızı en yakın Samsung yetkili servisine götürmeniz sizin açınızdan sağlıklı bir karar olmuş olur.