Samsung Note 7 Alan Kullanıcılar Nasıl Bir Yol İzlemeli?

tarafından
533
Samsung Note 7 Alan Kullanıcılar Nasıl Bir Yol İzlemeli?

Samsung’un S serisini amiral gemisi olarak seçtikten sonra dev markanın bir sonraki amiral gemisi modelinin hangi seri olacağı merak konusu olmuştu. Samsung ise yaptığı açıklamada en beğenilen serilerinden biri olan Note serisini bir diğer amiral gemisi akıllı telefon serisi olarak belirlediğini açıklamıştı. Hatta bununla sınırlı kalmayan dev marka Note 6 serisini atlayıp S serisi ile bağlantılı gidebilmek için Note 7 serisini tanıtmıştı. Büyük umutlar ve büyük yeniliklerle gelen Note 7 serisi piyasaya çıkmasıyla beraber ise her ne kadar beğeni toplasa da telefonda yaşanan arıza nedeniyle Note 7 üretimi durmuş hatta tüm ürünlerinde geri toplanmasına karar verilmişti. Ülkemizde de geçerli olan bu durumda Note 7 alan kullanıcılar için ise hangi adımların atılması gerektiğine bakalım.

Doğrudan Samsung Ve Satış Noktalarından Alınan Cihazlar İçin

  • Cihazların geri iadesi için yapılması gereken ilk işlem Samsung’a başvurmak. Operatörlerden alınan telefonların dışında doğrudan Samsung satış merkezlerinden ya da Samsung ürünlerinin satışını yapan mağazalardan Note 7 aldıysanız yapacağınız işlem oldukça basit. Faturanız ve Note 7 cihazınızı Samsung servislerine götürerek para iadesini alabiliyorsunuz.

  • Para iadesi almak istemeyen kullanıcılara sunulan bir diğer ayrıcalık ise S7 Edge Eğer telefonunuzu S7 Edge ile değiştirmek isterseniz telefonun üzerine ek olarak Samsung size 600 TL ödeme yapıyor. Bunun dışında iade sürecinde Note 7 ile beraber aldığınız tüm aksesuarları da geri iade edebiliyorsunuz.

Samsung-Note-7

Operatörlerden Alınan Cihazlar İçin

  • Bu nokta kullanıcıların akıllarını epey bir karıştırıyor. Zira operatörler aracılığıyla alınan Note 7 cihazlarında kullanıcılar genelde 2 senelik taahhüt belgesi imzalayıp sözleşme yapıyorlar. Bu nedenle normal şartlarda iade işleminde ceza ödemesi gerekiyor.

  • Fakat Note 7 iadesi işleminde operatörlerden de yapılan açıklamaya göre doğrudan ürün iadesi yapılacak ve her hangi bir ceza ödemesine başvurulmadan doğrudan sözleşmelerde iptal edilecek. Tek yapmanız gereken satış işlemini gerçekleştirdiğiniz mağazaya gitmek.

ÖNEMLİ NOT: Note 7 serisinde merak edilen ve en çok soru gelen konulardan birisi de değişime giren cihazlarında bu iade sürecine dahil olup olmayacağı. Hemen belirtelim ürün değişimine dahil olduysanız ve yeni Note 7 cihazlarını almış olsanız bile iade geçerli. Zaten bu cihazlarda da aynı sorunun devam ettiği belirtildi.