Samsung Galaxy S6 Uygulama Sorunu ve Çözümü

tarafından
1209
Samsung Galaxy S6 Uygulama Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy S6 cihazlarında oluşan uygulama sorunları hakkında çözümler sunacağız. Bu tür sorunlar cihaz’dan veya Google Play Store‘den kaynaklandığı gibi, aynı zamanda yüklediğiniz bir uygulamanın buna izin vermemesi de görülür bir sorun olabilmektedir. Genelde uygulamanın kurulduğu zaman sizin tarafınızdan verilen izinler doğrultusunda değişmektedir. Sizde bu tür sorunlar yaşıyorsanız aşağıda ki çözümleri deneyerek bir sonuca varabilirsiniz.

samsung galaxy s6 uygulama sorunu ve çözümü

  • Samsung Galaxy S6 cihazınızda ki Android sürümünü kontrol etmeniz ilk önerimiz arasındadır. Eğer düşük ise yükseltmeniz gerekiyor. Bu durumu öğrenmek için Ayarlar > Sistem > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeleri sekmesine tıklayın ve hemen sonrasında Otomatik Güncelle seçeneğine tıklayın. Çıkan bilgi doğrultusunda düşük ise Şimdi Güncelle kısmını tıklayarak cihazınızı Android sürümünü yükseltin.
  • Kendi kendine kapanan uygulamalar, donan uygulamalar veya çalışmayan uygulamalarınız için bir diğer çözüm ise Google play store veya Galaxy Apps mağazalarını güncelleyin ve diğer tüm uygulamalarınızı da güncelleştirerek tekrar sorunu analiz edin.
  • Cihazınızda çalışmayan uygulama(lar) var ise, Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi > Yüklenen bölümünde yer alan uygulamaları arasında bulunan çalışmayan uygulamaların üzerine tıklayarak verilerini silerek tekrar deneyin. Bu yapmış olduğunuz işlem uygulamayı silmez sadece önceki kullanım verilerinizi temizleyerek uygulamadan çıkış yapar.
  • Eğer bunların hiç biri fayda sağlamazsa, bir diğer çözüm cihazınızda bulunan ses kapama ve açma tuşları arasından kapama tuşuna basarak aynı anda power tuşuna basın ve cihazınızın kapanmasını sağlayın. Daha sonra cihazınızı açarak bekleyin, yapmış olduğunuz bu işlem sonucu cihazınız da bulunan geçici ve işe yaramaz çerezlerin silinmesini sağlayacak ve cihazınızda ki bu sorun ortadan kalkmış olacaktır. Yaptığınız bu işlem cihazınızda bulunan herhangi bir kişisel dosya ve bilgilere asla dokunmaz sadece çerezleri ve işe yaramaz verileri silmektedir.
  • Eğer halen sorununuz devam ediyorsa son çözüm olan ve kesin çözüm olarak bilinen cihazınızınülerek bu sorundan kurtulmasıdır.