Samsung Galaxy S6 Isınma Sorunu ve Çözümü

tarafından
808
Samsung Galaxy S6 Isınma Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAblam.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy S6 ısınma sorunu için çözümler sunacağız. Samsung markasının 2015’de çıkardığı ve amiral gemisi olarak kullanıcılarına sunduğu akıllı telefon özellik ve hız bakımından oldukça etkili ve ilgi gören bir cihaz olmuştur. Fakat bazen sorunlar meydana getiren diğer akıllı telefonlar gibi Samsung Galaxy S6‘da da görülmektedir.

Bu tür sorunlar genellikle büyük işlevli işlemcili akıllı telefonlarda şarj takılı esnada oluşmaktadır. Kimi teknoloji uzmanlar tarafından her ne kadar bu sorudan sayılmasa da cihazın ısınmasıyla birlikte kullanıcıların bu konudan şikayetçi ve muzdarip olması da kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Üstelik bu tip büyük işlemci işlevine sahip cihazların daha da fazla ısınma sorununa maruz kaldığını da hatırlatmakta fayda olacaktır.

samsung galaxy s6 ısınma sorununa çözüm

Samsung Galaxy S6 Isınma Sorununa Çözüm

  • Samsung cihazlarının en güzel özelliği ise aynı anda yapılan iki işlem üzerine işlemci aynı anda aynı güç seviyesini her iki işlemin üzerine harcamasıdır. Fakat birde sorun yaratan bu özellik cihazınızın ısınmasına ve sizi rahatsız etmesine de yol açmaktadır. Bunun için size önerimiz, cihazınızda gerekmediği sürece aynı anda iki işlem birden yapmamanızdır. Özellikle oyun oynarken müzik dinleyen kullanıcıların başlıca sorunu olan ısınma bu durumda en çok rahatsızlık veren bir olaydır.
  • Isınma sorununu oraya çıkaran bir diğer sorun ise cihazınızda bulunan wi-fi özelliğidir. Cihazınız her ne kadar tuş kilidi sayesinde kilitli ve kullanılmazsa bile, arka planda sürekli aktif olarak tüm donanım ve uygulamaların kontrolü için her saniye aktif durumda çalışmaktadır. Sadece lazım olduğu anlarda açıp kullanmanız faydanıza olacaktır.
  • Bir diğer ısınma sorunu teşkili yaratan sorun ise telefonunuz şarj cihazına takılıyken kullanmanızdır. Bu durumda çok dikkatli olmalısınız çünkü bir yandan cihaz şarj oluyorken diğer yandan sizin oyun oynama veya başka bir işlem yapmanız üzerine şarj boşalacaktır. Bu durumda dengesiz güç meydana getirdiği için hem batarya hemde cihazın kendisine kalıcı hasarlar bırakabilir. Bu yüzden acil bir durum olmayana dek şarjda ki cihaza müdahale etmeyin.