Samsung Galaxy S6 Edge Bağlantı Sorunu ve Çözümü

tarafından
3212
Samsung Galaxy S6 Edge Bağlantı Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy S6 Edge cihazlarında oluşan bluetooth ve wi-fi bağlantı sorunları ile ilgili çözümler sunacağız. Son yılların en şahane telefonu olan S6 Edge, sıra dışı tasarımının yanı sıra yüksek performans, daha farklı iç uygulamaları ve diğer özellikleri ile kullanıcıları tarafından yoğun ilgiyle karşılanmış ve piyasada büyük bir yer edinmiştir.

Her ne kadar Samsung şirketi, S6 Edge’yi amiral gemisi olarak tanıtsa da, diğer markaların en son çıkardığı cihazlar gibi Samsung Galaxy S6 Edge cihazında da sorunlar çıkmaktadır. Bunlardan biride kullanıcılar tarafından son zamanlarda ortak sorun haline gelen Bluetooth ve Wi-fi bağlantı sorunudur. Şimdi sizlere bu sorunların çözümlerini ve nasıl yapılacaklarına dair vereceğimiz yöntemleri uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

samsung galaxy s6 edge bluetooth sorunu

Samsung Galaxy S6 Edge Bluetooth Sorunu ve Çözümü

  • İlk olarak cihazınızın kullanım kılavuzuna göre hareket etmeniz önerilmektedir. Ve bu işlemin başlangıcı olarak cihazınız da bulunan tüm bluetooth bağlantılarını sıfırlayarak ikinci adıma geçin.
  • Cihazınızın bluetooth ile bağlanacağı tüm materyalleri kontrol edin.
  • Son olarak bluetooth ayarlarına girin ve tüm eşleştirilen cihazları iptal edin ve cihazınızı yeniden başlatarak bağlanmayu deneyin.

samsung galaxy s6 edge wifi sorunu

Samsung Galaxy S6 Edge Wi-fi Sorunu ve Çözümü

  • Güç tasarrufu özelliğinin kapalı olduğundan emin olun, bunun için Ayarlar > Güç Tasarrufu yolunu takip ederek kontrol edebilirsiniz.
  • Kablosuz ağınızın kontrollerini yapabilmek için Wifi Analyzer uygulaması ile kontrolde bulunun.
  • Cihazınızda bulunan ağınıza tekrar erişim sağlamak için öncelikle unut seçeneğine basın ve hemen ardından bağlantıyı iptal ederek cihazınız ile ağa tekrar bağlanmayı deneyin.
  • Cihazınızda ki yazılımlar veya uygulamaların güncel olup olmadığını kontrol edin, eğer değil ise, tüm uygulama ve yazılımları güncel tutarak cihazınızı yeniden başlatıp bağlanmayı deneyin. Bunun için Google Play Store veya Galaxy Apps mağazasını ziyaret ederek yazılım ve uygulamaların güncelliğini kontrol edebilirsiniz.