Samsung Galaxy S6 Batarya Sorunu ve Çözümü

tarafından
1132
Samsung Galaxy S6 Batarya Sorunu ve Çözümü

samsung galaxy s6 pil ömrü

Günümüzde en popüler ve Android telefonları arasında en çok konuşulan telefon markası Samsung Galaxy S6 2015 yılına damgasını yüksek derecede vurdu. Satışa sunulmadan ön talepler doğrultusunda tükenen S6 görüntü özelliği, performans, kamera ve Andorid işletim sistemi olarak ön planda tutulan markalardan biri haline geldi. Fakat bazı işletim sistemi sorunları ile donanımsal sorunları kullanıcıları, çözüm yolu aramaya muhtaç etmiştir.

Samsung Galaxy S6 Batarya Sorunu ve Çözümü

samsung galaxy s6 batarya şişmesi

Samsung Galaxy S6 bataryası herkes tarafından tartışılan ilk sorunlarından biri oldu. S6’nın batarya bölümü bir çok android işletim sistemi cihazlarına göre daha büyüktür. Fakat hala sorun çıkarabilmek. Bu sorunu ortadan kaldırmak için sizlere bazı yöntemler sunacağız.

Ekran boyutunun ve çözünürlüğünün fazla olması şarj kapasitesini fazladan kullanmasına sebep olur. Bildirim veya saat gibi işlemlerini kontrol ederken açılan ekran ışığı batarya‘dan fazlasıyla enerji almaktadır. Video izlerken veya uygulamaları kullanırken aşırı şarj tüketimini indirgemek adına ekran parlaklık ayarını otomatik yapınız. Otomatik parlaklık telefonun gerektiği kadarıyla ihtiyaç duyduğu şarjı ayarlamaktadır. Bu sayede parlaklık düşük olsa dahi şarj ömrünüzü uzatmış olursunuz.

İkinci bir batarya sorunu ise, ön plandaki uygulamalar için kullandığı enerji dışında, arka planda bıraktığınız uygulamalar için harcadığı enerji önemli rol oynamaktadır. Bu sebepten dolayı cihazınızın şarj ömrü kısalabilir. Görev yöneticisinden arka planda bulunan ve kullanmadığınız uygulamaları mutlaka sonlandırın. Bu sayede şarjınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Görev yöneticisine ulaşamıyor veya bilmiyorsanız, menü bölümüne basılı tutarak sekmeleri kaydırıp sonlandırın. Bu işlemler Samsung Galaxy S6 batarya sorununda önemli rol oynamaktadır.

Arka plan uygulamaları ve işlemlerinizi kontrol etmek şarj sorunu yaratsa bile bununla sınırlı değildir. Mobil verinizi yada Wi-Fi özelliğinizi kullanmadığınız halde açık halde bırakırsanız, şarj enerjisini hızlı tüketir. Bu sorunlar haricinde hala şarj enerjisi yetmiyorsa veya batarya bölümünde şişkinlik varsa bir yetkili servisine götürmeniz en iyi yöntemdir.