Samsung Galaxy S5 Performans Hızlandırma Yöntemleri

tarafından
947
Samsung Galaxy S5 Performans Hızlandırma Yöntemleri

samsung galaxy s5 hızlı yapmanın yolları

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy S5’i nasıl hızlandırabiliriz? bundan bahsedeceğiz. Göründüğü gibi artık hemen hemen herkes 7’den 77’e akıllı telefon kullanmakta. Bir çok marka ve modellerin akıllı telefonlar piyasasında adeta yarışa girmiş gibi sürekli yeni model ve seriler çıkmakta. İnsanlar akıllı telefon pazarında alışveriş yapmadan önce ilk aradıkları özellik telefonun performansına bağlı hız konusudur.

Çoğu kişinin aklındaki ortak sorusu acaba hangi telefon hızlı veya hız konusunda hangi telefonu almalıyım gibi büyük bir beyin fırtınası içerisindedirler. Samsung Galaxy S serisindeki telefonların hemen hemen tümü hız konusunda şüphesiz yeterli olarak görülmekte olsa dahi, bazı kullanıcılar tarafından negatif dönüşler olmaktadır. Sizler için araştırıp özenle hazırladığımız adımları uygulayarak cihazınızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

samsung galaxy s5 performans hizi

  1. Samsung S5 cihazınızın ayarlar kısmına gelerek S Voice adında bir bölüme bulunmakta. Bu özellik her ne kadar sesli aramalar için harika bir özellik olsa da bir takım kısa yollarından cihazınızı yavaşlatarak sizi mutsuz eder. Düşük performansı önlemek için Ayarlar > S Voice ve Hakkında bölümüne girerek (Anasayfa tuşuna 2 defa basınca S Voice Açılır) komutunun hemen yanındaki tık işlemini kaldırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Hız konusunda tatmin edici bir performans görülemiyor ise;
  2. Cihazınızda sayfalar arası geçişlerde kullanılan animasyon özelliği her ne kadar göze güzel gelse de telefonunuzun hız performansını düşürmektedir. Bu özelliği devre dışı bırakmak için Ayarlar seçeneğine gelerek Cihaz hakkında bölümüne girip çıkan menüden “Yapım Numarası”‘nı bulun ve hemen ardından 8 defa tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda cihazın sizin artık bir özel geliştirici olduğunuza dair bildirim gösterecektir. Daha sonra Ayarlar bölümünde yer alan Geliştirici Ayarlar kısmına girin ve Geçiş Animasyonu Ölçeği, Pencere Animasyonu ve Animatör Süre Ölçeğini tamamen kaldırarak cihazınızın hızlı performans vermesini sağlayın.
  3. Gizlilik açısından önemli olan ve herkesin kullandığı ekran kilidi her ne kadar beğenilse de, Samsung Galaxy S5’te bulunan animasyonlu ekran kilidi cihazınızı oldukça yorar. Bu özelliği kapatmak için Ayarlar bölümünden Kilit Ekranını kısmını seçerek Kilitleme efekti özelliğine gelin ve kapalı olarak seçin.