Samsung Galaxy S5 Dokunmaktik Ekran Sorunu ve Çözümü

tarafından
1841
Samsung Galaxy S5 Dokunmaktik Ekran Sorunu ve Çözümü

samsung s5 dokunmatik ekran sorunu

Akıllı telefon piyasasında geçtiğimiz yıl yok satanlar arasına giren Samsung Galaxy S5‘te oluşan bazı sorunlar kullanıcılarını çileden çıkarıyor. Her ne kadar dayanıklı ve güzel görünse de her akıllı telefonda olduğu gibi Samsun Galaxy S5 serisinde de sorunlar görünmektedir. Samsung tarafından çaresizce çözüm bekleyen ve bu içinden çıkılmaz sanılan hatalardan biri olan Samsung Galaxy S5 dokunmatik ekran sorunu kullanıcıları fazlası ile rahatsız etmiş ve çözüm bulmaya yöneltmiştir.

TeknoAbla ekibi olarak sizler için araştırıp en iyi çözüm kaynaklarını bir araya getirerek bir nebzede olsa yardımcı olmak adına hazırladığımız bu konuyu okuyarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümü Hakkında

samsung galaxy s5 dokunmatik ekran sorunu
Samsung S5 cihazlarında, kullanıcıların dokunmatik ekran sorunu içerisinde bazı kısımlarında dokunma algısının zayıf veya hiç almadığı, çoğu zaman ise dokunulmadığı halde kendiliğinden tıklama işlemlerine maruz kaldığını belirten kullanıcılar aşağıda belirttiğimiz yöntemleri uygulayarak çözüme ulaşabilirler.

– Bu sorunun en çok ceyran yaptığı kısım ekrana takılan filmlerden kaynaklanmaktadır. Telefon ve ekrana takılan koruyucu arasında hava boşluklarının olup olmadığını kontrol edin veya bir diğer husus ise telefon kılıfınızın ekran bölgesine temas edip etmediğini kontrol edin. Eğer bu konuda kuşku duyuyorsanız ekran koruyucu ve telefon kabını çıkararak cihazınızı bunlar olmadan deneyin.

– Bir diğer yöntem ise cihazdaki geçici olarak barındırılan dosyaları silerek sorunu çözmektir. Akıllı telefonunuzun açma/kapama ve ses kapama tuşlarına basılı tutarak cihazınızı kapatın ve daha sonra tekrar cihazınızı açın. Yapacağınız bu işlem cihazınızda bulunan kişisel dosyalarınızı silmez. Sadece geçici dosyaları silecektir.

– Yaptığınız bu uygulamalar sonucu cihazınız düzelmiyor ve hala eskisi gibi hatalar veriyor ise, akıllı telefonunuzun ekranını mikrofiber bez yardımı ile temizleyerek deneyin.

– Eğer hiç bir yöntem fayda sağlamadıysa, akıllı telefonun içerisinde bulunan önemli tüm dosyalarınızı kopyalayın ve akabinde cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün veya hardreset atın.