Samsung Galaxy S4 Şarj Sorunu ve Çözümü

tarafından
584
Samsung Galaxy S4 Şarj Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere dünya devi Samsung Galaxy S4 serisinde oluşan şarj sorununa çözümler sunacağız. Samsung‘un en popüler ikinci serisi olan Galaxy S serisi kullanıcılar tarafından S4 ve S5’in en çok kullanılan cihaz modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri olan Samsung Galaxy S4 cihazı 2013 yılında piyasaya çıkmış ve yılın en çok satan 3 akıllı telefonundan biri olarak en çok satanlar listesindeki yerini almıştır. Her ne kadar Galaxy S serisi yüksek performans ve tasarım konusunda diğer akıllı telefonlara fark atsa da, belli başlı bazı sorunları kullanıcıları çileden çıkarmakta. Bunlardan biride şarj sorunu ve size bu sorun ile ilgili aşağıda vereceğimiz yöntemler doğrultusunda bu sorundan kurtulabilirsiniz.

samsung galaxy s4 şarj alma sorunu ve çözümü

SAMSUNG GALAXY S4 ŞARJ SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

  • Cihazınız için doğru şarj kullandığınızdan emin olmalısınız, eğer şarj aletiniz tek parçadan oluşuyor ise başka bir cihazda şarj aletini deneyerek çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer şarj aleti başka bir cihazda da çalışmıyor veya kopukluk yaşatıyorsa, yeni bir şarj cihazı alın veya garanti kapsamında yeni bir şarj aleti isteğinde bulunun.
  • Samsung ve diğer büyük akıllı telefon markaları orjinal şarj aleti konusunda çok hassas cihazlar üretmektedir. Eğer kullandığınız Samsung Galaxy S4 cihazınızın şarj aleti orjinal değilse, cihazınızın kullanım kılavuzunda yazan voltaj değeri ile orjinal olmayan şarj aletinizin voltaj değerlerinin aynı olup olmamasına dikkat ediniz. Her iki voltaj değeride birbirine eşit olması gerekmektedir. Aksi taktirde şarj aleti dışında, cihazınızda bundan dolayı donanımsal veya yazılımsal hasarlar görebilir.
  • Yeni bir şarj aleti temin ettiğiniz halde halen cihazınız şarj almamaya devam ediyorsa, muhtemelen cihazınızın şarj alma soketi denilen şarja alma yerinde sıkıntılar oluşmuş demektir. Bir data kablosu ile cihazınızı bilgisayara bağlayın, eğer akıllı telefonunuz bilgisayar tarafından görülüyor ise sorun yine şarj aletinden kaynaklanıyordur. Eğer görmüyorsa soket girişinde problem var ve daha fazla kurcalamadan garanti kapsamında olan cihazınızı yetkili servise teslim etmenizde fayda olacaktır.