Samsung Galaxy S4 Isınma Sorunu ve Çözümü

tarafından
938
Samsung Galaxy S4 Isınma Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy S4 serisinde oluşan ısınma sorununa karşı çözümler sunacağız. Samsung‘un 2013 yılında çıkarmış olduğu yüksek performanslı akıllı telefonu olan S4 cihazı 2013 yılının en çok satanlar listesinde ilk 3’te yer almış ve kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir. Birçok özelliği de bu serisinde getiren Samsung’un piyasaya sürmüş olduğu Galaxy S4 modelinde her akıllı telefonda da oluşabilen sorunlar bu cihazda da görülmektedir. Özellikle’de son yıllarda kullanıcıları tarafından sıkça şikayet durumu haline gelmiş ısınma sorunu hakkında birçok forum ve portal sitelerinde dile getirilmektedir. Aşağı’da yer alan yönergeleri takip ederek cihazınızda oluşan ısınma sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz.

samsung galaxy s4 ısınma sorunu ve çözümü

SAMSUNG GALAXY S4 ISINMA SORUNU VE ÇÖZÜMÜ
Bu sorun genellikle uygulamalar veya internette fazla gezinirken meydana gelmektedir. Cihazınızın bataryası güç akışını cihaz üzerinde dengelerken bazı ani olayların ters gitmesi üzerine sorunlar oluşmakta ve buda cihazın anakartına yansımaktadır. Böylelikle cihazda ısınma ve donma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalan kullanıcılar aşağıda yer alan çözüm seçeneklerini yerine getirerek bu sorundan kurtulabilirler.

  • Cihazınızın ve uygulamalarınızın güncellemelerini sürekli kontrol edin ve en son güncel sürümü kullanın. Eğer sürekli kullandığınız uygulamalarda açık mevcut ise, güncellemelerin gelmesini bekleyerek, daha sonra güncellemenizi yaparak bu sorundan bir nebzede olsa kurtulun.
  • Bu sorun çoğu kez cihazınız şarj‘da dolum yaparken, cihazda uygulama veya oyun oynarken aynı anda boşalmasından kaynaklanan bir sorun olarak bilinmektedir. Cihazınız şarjdayken kullanmamaya özen gösteriniz. Çünkü cihaz şarj alıyorken, yapacağınız işlemler doğrultusunda şarj dengesiz bir şekilde boşalır ve cihazınızın ısınmasına neden olmaktadır.
  • Cihazınızda oyun oynarken, müzik dinlemeyin veya müzik dinlerken internette gezinmeyin. Akıllı telefonlarda iki işlemi birden yapmak cihazın işlemcisini yorar ve ısınmasına yol açar.