Samsung Galaxy On7 Arama Engelleme

tarafından
353
Samsung Galaxy On7 Arama Engelleme

Akıllı telefon serilerine sürekli olarak yenilerini eklemek için çalışmalar başlayan Samsung sadece S ve Note amiral gemisi serileriyle değil bunun dışında yeni akıllı telefon serilerine de başlayan Samsung son olarak ise yeni akıllı telefon serileriyle gündeme gelmeye başladı. Ardı ardına giriş ve orta segment telefon seriyle de gündeme gelmeye başlayan Samsung’un son olarak ise Samsung Galaxy On7 akıllı telefonları ile gündeme gediğini de söylemek gerekiyor. Amiral gemisi serilerine göre biraz daha düşük bir sisteme sahip olsa da giriş ve orta segment telefonlar arasında oldukça tutulan modellerden biri olan Samsung Galaxy On7 akıllı telefonların Samsung tarafından da birçok özelliğe de sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde satış rakamı da giderek artan akıllı telefon serisinin Samsung Galaxy On7’nin en çok merak edilen noktalarından birisi de kolay arama engelleme modu. Tıpkı diğer Samsung akıllı telefonlarda olduğu gibi kolayca arama engelleme özelliğini kullanmaya izin veren Samsung Galaxy On7 üzerinde arama engellemesi yapmak için ise belli başlı işlemler yapmanız gerekiyor. Peki, Samsung Galaxy On7 üzerinden ekstra program kullanmaya gerek kalmadan nasıl arama engelleme işlemi yapılır? Daha detaylı olarak inceleyelim.

  • Şimdi ilk olarak telefonun ana ekranı üzerinden telefonun arama menüsüne girmeniz gerekiyor. Arama “Telefon” menüsüne girmek için ise sol kısımda yer alan telefon işaretine tıklamanız yeterli. Telefonun ana ekranında sol kısımda bulunan menüye tıkladıktan sonra ise açılan sayfa üzerinde kayıt, arama gibi bölümlerin olduğunu göreceksiniz. Bizim ihtiyacımız olan bölüm ise tüm bu bölümlerin üst kısmında yer alan “daha fazla” bölümü. Bu bölüm arama engelleme ve benzeri tüm işlemlerin yapılacağı bölüm olarak da biliniyor.

Samsung Galaxy On7

  • Söz konusu menüye girdikten sonra ise açılır menüden “ayarlar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Ayarlar sekmesinden sonra karşınıza yeni bir açılır menü gelecek. Karşınıza gelen bu açılır menü üzerinden ise diğer ayarlar sekmesine girmeniz gerek. Buradan giden aramaları engelle, aramaları yönlerdirme gibi bölümler yer alıyor. Buradan arama engellemeye girip aramaları engelleyebilirsiniz.