Samsung Galaxy Note 5 Performans Hızı Nasıl Arttırılır

tarafından
1073
Samsung Galaxy Note 5 Performans Hızı Nasıl Arttırılır

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 5 cihazını nasıl hızlandırabiliriz, gerekli işlemler nelerdir? bunlardan bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere Piyasaya şahane bir telefon olan Samsung Galaxy S6 Edge Plus‘ı çıkaran Samsung çok gecikmeden aynı ay içerisinde Samsung Galaxy Note 5‘i piyasaya sürdü. Üstün teknoloji ile donatılan bu cihaz her ne kadar göz kamaştırsa da, diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi zamanla kullanımdan ötürü performans düşüklüğü yaşanabilmektedir. Hız düşüklüğünden şikayetçi olan kullanıcılar her ne kadar Samsung‘tan böyle bir şey beklemeseler de mecburen buna çözüm amaçlı arayış içerisine geçmektedirler. Çeşitli uygulamalar veya oyun oynarken donma ve titreme sorunu yaşanmaktadır. Aşağıda sıraladığımız adımları izleyerek Samsung Galaxy Note 5 cihazınızın hızlanmasına çözüm bulabilirsiniz.

1. İlk olarak sizlere S Voice den bahsetmek istiyoruz. S Voice telefonu ses ile kontrol etme işlemidir ve birçok telefonda sorunlar yaşattığı gibi Note 5 cihazında da bu sorun görülmektedir. S Voice uygulamasını durdurarak telefonunuzu bir nebzede olsa rahatlatmış olursunuz.

2. Bildirim menüsünden kaynaklanan ve ekranı döndürürken donma yaşatan sorun ise tamamen kısayollar dan oluşmaktadır. Her sene yeni çıkan akıllı telefonlar kendileri ile birlikte sistem sürekli yeni kısayollar ile gelmektedir. Çoğu kullanılmayan bu kısayollar cihazınızın performansını etkiler. Kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatarak telefonun hız performansını arttırabilirsiniz.

3. Performansı kötü etkileyen bir diğer unsur ise, cihazınızda bulunan animasyonlar yüzünden kaynaklanmaktadır. Menü arası geçişlerde, video izlerken donması ve benzeri gibi durumlarda animasyon devreye girer ve cihazınızın performans hızını oldukça etkiler. Ayarlar menüsünde yer alan Geliştirici Seçeneklerine gelerek etkin hale getirin. Eğer geliştirici devre dışı ise, Ayarlar > Sistem > Cihaz Hakkında > Yapım Numarasına gelerek 8-9 defa bastığınızda geliştirici durumuna girdiğinizi belirten bir mesaj ile karşılaşacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar geri dönüp Geliştirici Seçeneklerine gelerek Pencere Animasyonu, Geçiş Animasyonu Ölçeği ve son olarak Animatör Süre Ölçeğini tamamiyen kapatın ve telefonu bir defalığına kapatıp açın.