Samsung Galaxy Note 5 Isınma Sorunu ve Çözümleri

tarafından
3501
Samsung Galaxy Note 5 Isınma Sorunu ve Çözümleri

samsung note 5 ısınma sorunu ve çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere son zamanlarda piyasaya giren en iyi akıllı cihazlardan biri olan ve çoğu Samsung kullanıcısının rahatsız olduğu üzerine çözüm arayışına geçtiği Samsung Galaxy Note 5 ısınma sorunu hakkında çözümler sunmak için önemli araştırmalar yaptık. Samsung Galaxy Note 5 hız performansı ve özellikleri ile ne kadar göz doldursa da, cihaz da oluşan aşırı ısınmanın doğrultusunda kullanıcılarından baya tepki toplamış durumda. Bu durum hem işletim sistemin sürekli gelişmesi hemde sıraları diğer parti uygulamalarından ötürü bu sorunu kullanıcılarına yaşatmanın üzüntüsü yaşamakta.

Samsung Galaxy Note 5 Isınma Sorunu ve Çözümleri

samsung galaxy note 5 ısınma sorunu
– Cihazınızı Güvenli Mod’da açmak için, Cihazınızı kökünden kapatın ve hemen sonrasında Açma/Kapama düğmesine basılı tutulacak şekilde ses kısma tuşuna da birlikte basın. Güvenli mod’da çalışırken herhangi bir ısınma sorunu yaşamıyorsanız, bu sorun cihazı aldığınız ilk günden sonra yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklı olduğunu belirtmek istiyoruz.

– Cihazınızda bir uygulama aktif iken başka bir uygulamayı aynı anda çalıştırarak işlemciyi yormaya yönelik bir eylem yapmayın. Böyle bir durumda, cihazınız aşırı yüklenmeden dolayı ısınabilir.

– Dosya boyutu ve sistem gereksinimleri yüksek oyun oynarken aynı anda mesaj veya şarkı dinleme gibi eylemlerde bulunmanız cihazınız yorar ve ısınmasına yol açar.

– Eğer Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve Mobil veri tarzındaki işlemlerinizi kullanmıyorsanız o an için kapatarak telefonun performansını yüksek tutmanız önerilmektedir.

– Bir diğer ısınma sebeplerinin başında gelen sorun ise, cihaz şarjda iken sürekli olarak kullanılması sonucu meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda özellikle işlemciye aşırı komut ve beslenme sağlanırken sorun yaşanabilir veya ısınma soruna ek olarak ta başka sorunlar da meydana gelebilir.

– Tüm bunlar çözüm olanağı sağlamıyor ve sorununuz devam ediyor ise, daha fazla kurcalamadan veya arıza meydana gelmeden servise götürerek profesyonel bir şekilde bakımını yaptırın.