Samsung Galaxy Note 5 Batarya Sorunu ve Çözümü

tarafından
511
Samsung Galaxy Note 5 Batarya Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 5 serisinde oluşan batarya sorunu için farklı çözümler sunacağız. Samsung kullanıcıları tarafından ilgi ile beklenen ve 2015 yılının en çok satan 3 akıllı telefonundan biri olan Samsung Galaxy Note 5 yüksek performans hızı ve yeni özellikleri ile akıllı telefon piyasasında Samsung’un amiral gemisi olarak görücüye çıktı. Farklı bir işleyiş tarzı ile teknoloji sevenlerin beğenisine sunulan Galaxy Note 5‘in hızı bir önceki serisine göre daha dinamik bir yapı içerisinde satışa sunulmuştur. Fakat her akıllı telefonda da rastlanabilecek sorunlar Note 5 serisinde de görülmektedir. Bunlardan biri’de kullanıcılar tarafından şikayet haline getirilmiş batarya sorunu olarak bilinmektedir. Bataryanın şişme ve tam temas etmemesi üzerine cihazınızda oluşan hata ve sorunlar için aşağıda vereceğimiz yönergeler doğrultusunda çözüm bulabilirsiniz.

samsung galaxy note 5 batarya sorunları

  • Akıllı telefonlardaki bataryaların boyutu ne kadar küçük olursa olsun, içerisinde barındırdığı kimyasallar sayesinde büyük patlamalar vb sorunlar yaşatabilmektedir. Bu konuda oldukça hassas olmanız lazım ve batarya şişmesi durumunda mutlaka hemen değiştirmeniz gerekmektedir.
  • Bu sorunlardan dolayı, Note 5 cihazınıza gösterdiğiniz özeni diğer akıllı telefonlara göre daha çok göstermeniz gerekmektedir. Özellikle’de mümkün olabildiğince cihazınız şarjdayken kullanmamaya özen gösterin. Bunun sebebi ise, cihazınız şarj aldığı halde, aynı zamanda boşalmasına sebep olmaktadır. Buda cihazın dengesiz bir orantıda çalışmasına ve batarya şişmesi sorunlarının yanında sistemsel arızalarında habercisi olarak bilinmektedir.
  • Samsung Galaxy Note 5 ve diğer yeni akıllı telefonlarınızı gece uyurken şarjda takılı bir şekilde dolmasını sağlayabilirsiniz. Eskiler sürekli telefon şarjda bırakılmaz sözü yeni pil türlerinin elektriği şarj dolduğunda otomatik olarak kesmesi üzerine yalan olarak tarihe karışmıştır. Bu yüzden cihazınızın gece şarjda kalması hiç bir sorun veya başka tehlike unsuru yaratmadığı gibi full dolması da alternatif olarak bilinmektedir.