Samsung Galaxy Note 4 Wi-fi Sorunu ve Çözümü

tarafından
4079
Samsung Galaxy Note 4 Wi-fi Sorunu ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere Samsung Galaxy Note 4 serisinde oluşan Wi-fi bağlantı sorununa çözümler sunacağız. Samsung‘un geliştirdiği ve günümüzde dünyanın en iyi 5 akıllı telefonunda biri olan Samsung Galaxy Note 4 cihazı yüksek performans ve kaliteli materyaller barındırdığından ötürü kullanıcıları tarafından heyecan ile beklenmiş ve tercih edilmiştir. Note 3 henüz piyasaya yeni girdiğinde bile kullanıcılar tarafından Note 4’ün sürekli konusu açılmış ve merak konusu haline gelmişti. Kusursuz altyapısı ve özellikleri ile teknoloji sevenlerin huzuruna çıkan Samsung Galaxy Note 4 her ne kadar yüksek performans ve özellikleri ile gündeme otursa da, diğer akıllı telefonlarda da oluşan sorunlardan yaşamaktadır. Şimdi sizlere sunacağımız Wi-fi bağlantı sorunun çözümleri ile cihazınızda ki bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

samsung galaxy note 4 wi-fi sorunu ve çözümü

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 Wİ-Fİ SORUNUNA ÇÖZÜM

  • Öncelikle cihazınızın wi-fi ayarlarına girerek bağlı olduğu modemi unutun işlemini gerçekleştirin. Daha sonra modeminizi 15 saniyeliğine kapatın ve yeniden açarak cihazınız ile modeme bağlanmayı deneyin.
  • Bir diğer etken ise, Güç Tasarrufundan kaynaklanmaktadır. Cihazınızın ayarlarına giderek Güç Tasarrufu modunu kapalı hale getirin. Cihazınızda ki bu özellik cihazınızın şarjının tükenmesin sağladığı gibi bazen’de wi-fi bağlantılarında sorun yaratmaktadır. Bunların yanı sıra Wi-fi açık olsa dahi veri akşını önlemektedir.
  • Sorun hala devam ediyor ise, cihazınız internete bağlı olduğu göründüğü taktirde halen sorun varsa bunun için önce cihazınızda bulunan Ayarlar > Wi-fi > Bağlı olduğunuz modem‘in adına tıklayarak Gelişmiş Ayarlara girin. Açılan ağ ayarlar penceresinde DNS adresinizi 4.2.2.2 / 4.2.2.1 şeklinde girin ve cihazınızda tekrar wi-fi bağlantısı kurmaya çalışın.
  • Eğer bunların hiç biri tesir etmediyse, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmekten başka çareniz kalmamış demektir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden evvel mutlaka özel ve kişisel dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın.