Samsung Galaxy Note 4 Kapalı Ekran Notu Alma?

tarafından
610
Samsung Galaxy Note 4 Kapalı Ekran Notu Alma?

Samsung’un tablet ile telefon özelliklerini birleştirdiği akıllı cihazlarının başında gelen Galaxy Note yeni seri Galaxy Note 5 çıkmasına rağmen hala güncellenmeye devam ediyor. Son olarak Android işletim sistemi güncellemesi de alan Note 4, artık Android’in son sürümü olan 6.0 desteğini de kavuşmuştu. Kısa süre içerisinde işletim sistemiyle beraber ara yüz değişikliğine de giden Galaxy Note 4 akıllı telefonların Note 5 ile benzer bazı özellikleri de kazandığını söylemek gerekiyor. Özellikle akıllı kalem özellikleri bir üst model olan Note 5 ile aynı seviyeye ulaşan Galaxy Note 4 bu sayede artık S-Pen menüsünde de birçok ekstra özellik kazanmış oldu. Açılır S-Pen menü düzeni, bununla beraber kilit ekranı notu oluşturma gibi ayrıcalıklara kavuşan Note 4 serisinde tüm bu yeni özellikleri kullanabilmek içinde belli ayarlamaları yapmanız gerekiyor. Aksi halde Android 6.0.1 güncellemesiyle beraber gelen yeni ara yüz ayrıcalıklarından da yaralanamıyorsunuz. Bu en beğenilen yeniliklerden biri olan kapalı ekran notunu Galaxy Note 4 üzerinde nasıl oluşturacağımıza da daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle S-Pen ayarlarını etkinleştirmemiz gerekecek. Bu işlem içinde ilk olarak telefon ayarları menüsüne girmemiz gerekecek. Ayar menüsüne ise uygulama ekranı üzerinden giriş yapacağız. Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra buradan S-Pen ayar sekmesine giriş yapıyoruz. S-Pen ayarlarına girdikten sonra ise yeni gelen özellik yani “ekran kapalı notu” özelliğini aktif etmemiz gerekecek. Bu işlem içinde ekran kapalı simgesini sağa doğru çekip yeliş konuma getirip aktif ediyoruz.
Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 kilit ekranı

  • Şimdi ekran kapalı notu özelliğini aktif ettikten sonra ayarları kayıt altına alıp ana menüye dönüş yapıyoruz. Arından değişiklikleri gözlemlemek için ekranı kilitliyoruz. Bu noktada S-Pen özelliklerine bastığımız zaman karşımıza yuvarlak bir simge içerisinde siyah arka plan gelecek. Siyah arka plana tıklamamız durumunda da istediğiniz gibi ekrana not alabileceksiniz.