Samsung Galaxy A5’e Nasıl Hard Reset Yapılır?

tarafından
573
Samsung Galaxy A5’e Nasıl Hard Reset Yapılır?

Akıllı telefon devi Samsung son dönemde sadece üst seviye telefonlarıyla anılmaktan vazgeçme kararı aldı. Üst seviye teknik özelliklere sahip olan, kamera teknolojileri dijital kameralara göre çok daha iyi olan ve birçok yeni erişilebilirlik özelliğine sahip olan S serisi akıllı telefonlarının yanı sıra artık Samsung giriş seviyesi ve orta seviye akıllı telefonlarıyla da sektörde yer alama kararı almıştı. Samsung’un aldığı kararla beraber akıllı telefon pazarında da birçok yeni seri Samsung ile karşılaşmaya başladık. Bu serilerden birisi de A serisi oldu. Satış rakamlarına bakıldığı zaman oldukça başarılı olduğu gözlenen A serinin en çok satan telefonlarından birisi de Galaxy A5 oldu. Serinin en beğenilen telefonlarından biri olan Galaxy A5, orta seviye akıllı telefonlar arasında yer almasına rağmen oldukça iyi bir performansa da sahip. Bununla beraber her telefonda olduğu gibi zaman zaman kullanıcıdan ya da sistemden kaynaklı olarak Galaxy A5 serisinde de sorunlar yaşanmıyor değil. Yaşanan bu sorunlar zaman zaman sistemi çalışmaz hale de getirebiliyor. Bu gibi durumlarda telefona erişiminiz olmadığı için hard reset işlemi yaparak telefonunuzu sıfırlamanız soruna çözüm olacaktır. Peki, Galaxy A5 için hard reset nasıl yapılır daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle şunu belirtelim eğer telefona erişiminiz yok ise o zaman menü üzerinden kolay sıfırlama işlemi yapamıyorsunuz. Bunun için hard rest yanı donanımsal sıfırlama yapmanız gerekiyor. Bu işlem içinde öncelikle “ses açma + home + güç tuşu” kombinasyonunu yapmanız gerekiyor. Bu tuş kombinasyonu yaptıktan sonra ise karşınıza root ekranı gelecek.
Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A5 Hard Reset yapma

  • Bu ekrandan ise “wipe data factory reset” sekmesine ses tuşları ile girmeniz gerekiyor. Daha sonra sekmenin üzerine geldiğinizde güç tuşuna basarak reset sekmesine giriş yapmış oluyoruz. Daha sonra “yes- delete all user data” sekmesine basıp işlemi başlatıyoruz. Daha sonra ise “Reboot system now” sekmesine basarak sıfırlama işleminin başlamasını sağlıyoruz. Kısa bir kurulumdan sonra telefonunuz sıfırlanmış olacaktır. Yeniden normal yolla telefonu açabilirsiniz.