Samsung com.google.process.gapps Hatası Ve Çözümü

tarafından
3256
Samsung com.google.process.gapps Hatası Ve Çözümü

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Samsung akıllı telefonlarında bulunan uygulamalar veya güncellemelerden ötürü oluşan hata hakkında sizlere çözüm sunacağız. Bu hatanın iki farklı dilde bildirim olarak kullanıcıların karşısına çıkması sonucu içinden çıkılamaz bir hale girilmiştir. İngilizce bildirim’de “Unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped” veya Türkçe dilde ise “Malesef com.google.process.gapps işlemi durduruldu” diye bir bildirim karşınıza çıkacaktır. Önümüze çıkan bu hatanın birden fazla unsuru olabilir, bu yüzden tümüne olmasa da bu hataya sebep olan belirli ve önemli başlıkların çözümünü sizlere sunacağız. Bu hatalardan kurtulmak için sizlere aşağıda sunduğumuz yöntemleri uygulayarak bu sorundan rahatlıkça kurtulabilirsiniz.

COM.GOOGLE.PROCESS.GAPPS SAMSUNG HATASI VE ÇÖZÜMÜ

Malesef com.google.process.gapps işlemi durduruldu

Bu hata genellikle uygulamalardan dolayı karşımıza çıkmaktadır. Çözümleme için yapacağımız ilk işlem, cihazınızda bulunan Google Play Store‘de dahil olmak üzere tüm Google uygulamalarını gözden geçirip güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncel olmayan uygulamalar var ise, onları da güncelleyin ve daha sonra cihazınızı yeniden başlatıp aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.

Diğer bir yöntem ise tüm cache’yi silme yöntemidir. Bunun için Ayarlar > Depolama dizinine girerek cache’yi silin ve cihazını yeniden başlatarak kontrol edin.

Başka bir yöntem olan Google Play Hizmetlerine ait uygulamanın tüm güncellemelerini silmek olacaktır. Bu hatayı güncellemeden dolayı alabilme ihtimaliniz yüksektir. Bu yöntem ile bir çok Samsung kullanıcıları bu hatadan kurtulduklarını dile getirmiştir.

Tüm bunları yaptıktan sonra cihazınız halen aynı hatayı vermeye devam ediyor ise, telefonunuzu fabrika ayalarına döndürerek bu hatadan kökünden kurtulabilirsiniz. Size son tavsiyemiz elinizden geldiğince işin içinden çıkamadığınız da daha fazla kurcalamamanız. En son ihtimal bir samsung yetkili servisine cihazınızı götürerek profesyonel ellerden yardım istemenizdir.