Samsung Akıllı Telefonlarda Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

tarafından
1952
Samsung Akıllı Telefonlarda Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Akıllı telefon alanında birçok teknoloji markası telefonlarında mobil işletim sistemi olarak Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemini tercih ediyor. Hem kolay erişime sahip olması hem uygulama geliştirme konusunda birçok ayrıcalıklar sunması hem de sürekli olarak güncelleniyor olması Android işletim sisteminin bu kadar çok tercih edilmesine neden oluyor. Bu şekilde Android işletim sistemini tercih eden markalardan birisi de teknoloji devi Samsung. Kendi özelleştirdiği Android işletim sistemlerini kullanan Samsung bu sayede kullanıcılara birçok farklı ayrıcalık sunmakta. Erişilebilirlik özellikleri ve kişiselleştirme ayarları da bunlara dahil. Bu şekilde kullanıcıların değiştirebilecekleri ayarlardan birisi de akıllı telefonda kullanılan yazı tipleri. Zira Samsung akıllı telefonlarında da kolayca yazı stillerini ve fontlarını değiştirebiliyorsunuz. Peki, bu işlem nasıl yapılır bakalım.

  • Öncelikle uygulama menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Uygulama menüsüne giriş yaptıktan sonra ise buradan “ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekli. Samsung telefonunuzdan ayarlar sekmesine girmeniz durumunda ise karşınıza ayar penceresi gelecek. Karşınıza gelen bu pencere üzerinden ise yapmanız gereken “ekran” ayarları kısmına giriş yapmak.

Samsung-yazı-tipi-değiştirme

  • Ekran ayarları bölümünde yer alan “yazı tipi” menüsüne girerek buradan kullandığınız yazı tiplerini değiştirebiliyorsunuz. Yazı ayarlarında yer alan font ve yazı tipi ayarlarını buradan düzenlemeniz mümkün. Bunun dışında bir seçeneğiniz daha var. Samsung telefonunuzdan doğrudan ayarlar altında yer alan “erişilebilirlik” kısmına girip buradan da yazı tiplerini ve fontlarını özelleştirmeniz mümkün.