Samsung A5 Wİ-Fi Hotspot Nasıl Yapılır?

tarafından
720
Samsung A5 Wİ-Fi Hotspot Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarla beraber internet kullanımı da değişmeye başladı. Zira artık mobil internet kavramı ile daha derinden tanışmaya başladık. Eski tip telefonlarda da internet kullanımı yapılıyor olsa da şimdiye oranla baktığımız zaman akıllı telefonların şimdilerde bilgisayarlar kadar internet kullanımı da yapabildiğini biliyoruz. Tabi bazı markalarda kullanıcılara bu konuda çok daha fazla ayrıcalıklarda sunmakta. Özellikle bu markalardan birisi de teknoloji devi Samsung. Akıllı telefonlarıyla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Samsung mobil internet konusunda da kullanıcılara en büyük ayrıcalığı da vermeye başlayan firmalardan birisi olarak biliniyor. Özelikle 3G teknolojisinden sonra gelen 4,5G teknolojisine e geçiş yapılması bu alanda Samsung telefonların da çok daha iyi internet deneyimi sunmasına olanak sağladı. Üstelik Samsung cihazlarda da birçok cihazda olduğu gibi mobil interneti bilgisayarlarda veya tabletlerde de kullanabiliyorsunuz. Bunun için ise telefonların modem özelliğini kullanmanız gerekiyor. Tabi seriler değiştikçe Wİ-Fi Hotspot adı verilen modem ayarlarının da değişme gösterdiğini de belirtelim. Bu serilerden birisi de Samsung A5 telefonu. Tıpkı diğer Samsung telefonlarında olduğu gibi A5 serisinde de kullanıcılara bu konuda büyük ayrıcalıklar sunuluyor. Kısa süre içerisinde birkaç küçük ayar yaparak kolaylıkla A5 telefonunu da internet paylaşımına açık bir modem haline getirebiliyorsunuz. Peki, bunun için hangi ayarları yapmamız gerek daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle telefonun “ayarlar” menüsüne girmeniz gerekiyor. Ardından ise telefonun ayarlar menüsü altında yer alan “bağlantılar” sekmesine giriş yapmanız gerekecek. Bağlantılar kısmına girdikten sonra ise bu kez “mobil erişim noktası ve internet paylaşımı” bölümüne tıklamanız gerekiyor. Şimdi yeni bir menü daha açılacak. Açılan bu yeni menü üzerinden ise üç farklı seçenek karşınıza gelecek. Karşınıza gelen bu seçenekler içerisinden ise diğer bağlantılarında menüsünün göründüğü bir bölüm yer alacak.

Samsung-A5-Wİ-Fi-Hotspot

  • Buradan ise ilk sırada yer alan “Mobil erişim noktası” kısmına giriş yapmanız gerekecek. Şimdi girdiğiniz bu alan içerisinde birçok yapılandırma ayarlarınızın olduğunu da göreceksiniz. Buradan Wİ-Fİ şifrelerini ve benzeri bağlantı şifrelerini de belirleyebiliyorsunuz. Oluşturduğunuz şifre ile beraber modem adınızın da telefon adını olarak göründüğünü göreceksiniz. Telefonunuzun internetine bağlanmak istediğiniz zaman ise bağlanmak istediğiniz cihaz üzerinden bu ekranda gözükecek şifreyi de girmeniz gerekecek. Şifrenizi de girdikten sonra artık telefonunuz aracılığıyla bilgisayar veya tablet benzeri cihazlardan internete girebilirsiniz. Dilerseniz aynı ekran bu şifreyi de değiştirmeniz de mümkün.