Safari Tarayıcı Son Kapatılan Sekmeler Nasıl Görüntülenir?

tarafından
613
Safari Tarayıcı Son Kapatılan Sekmeler Nasıl Görüntülenir?

Apple’ın gerek akıllı telefonlarında gerek bilgisayarlarında gerekse de tabletlerinde kendi geliştirdiği yazılımları kullanmayı tercih ettiğini biliyoruz. Sadece işletim sistemleri konusunda değil bunun yanında uygulama bazında da kendi geliştirdiği uygulamaların çok fazla dışına çıkmayı tercih etmeyen Apple’ın bu noktada akıllı telefonları için geliştirdiği internet tarayıcısı da Safari tarayıcı olarak biliniyor. Rakip internet tarayıcılarına göre kullanım alanı biraz daha dar olduğu için çok fazla ön plana çıkmasa da aslında Safari tarayıcılarında kullanıcılara sunduğu birçok özellik olduğunu da söylemek gerekiyor. Tabi tarayıcının özelliklerini kullanmak için bazı ayarları da bilmek gerekiyor. Bu noktada en çok merak edilen özelliklerden biri olan kapatılan sekmelerin nasıl görüntüleneceği özelliğini nasıl kullanırız bakalım.

  • İlk olarak yapmanız gereken tarayıcınızı açıp ardından ekranın sağ alt köşede yer alan sekmeler ekranına tıklamanız gerekiyor. Bu işlemden sonra ekranda o an açık olan sekmelerini görüntülüyorsunuz. Açık alan sekmelerin dışında yeni kapatılan sekmeleri görmek istediğimizde ise biraz daha farklı bir işlem yapmanız gerekiyor.

Safari Tarayıcı

  • Bunun için yine sekmeleri görüntülemek için öncelikle sağ altta yer alan sekme görüntüleme butonuna basmanız gerekiyor. Bundan sonra ise ekranda çıkan “+” sekmesine basmanız gerekli. Bu işlemden sonra kapatılan sekmeler de ekranda görüntülenecektir.