Robotlar Dünyanı İstila Ediyor

tarafından
279
Robotlar Dünyanı İstila Ediyor

Robotlar ilerleyen teknoloji sayesinde birçok sektörü ele geçirmeye hazırlanmakta. Yapılan istatistikler götürüyor ki ; hazırlanan robotlar gün geçtikçe hızla hayatımıza girmeye başlamış durumda. Ve ilerleyen zamanda robotlar bir çok alanda insan gücünü diskalifiye ederek yerlerini alacağa benzemekte. Aslında teknolojinin bize sunduğu kolaylıklar sayılmayacak kadar çok ama düşünsenize etrafınızı döndüğünüz her yerde insanların yerini almış robotların istilasını. Teknoloji konusunda liderliği elinden bırakmayan ABD robot kullanmada sırayı kimseye kaptırmayı da düşünmemektedir.

robotlar_yuzunden_once_kimler_issiz_kalacak_h143587_e403c

Japonya’yı es geçemem bu minik adamlar zaman teknolojinin kalbi Güney Kore’nin işin içinde olması bu işte dev olan firmaların ortak çalışması sonucu robot sektörü yapılan analizlere göre gelecek zamanlarda ciddi boyutlara ulaşacağa benziyor. Belki size bu çok güzel geliyor ama bence sektörlerde hizmet veren insanlara ihtiyacın azalması sonucu işsizlik tavan yapacağa benzemekte. Otomobil sektöründe bir kaç kişinin yapacağı işleri robotların yaptığına tanığız ve birçok insanı işten etmiş durumdalar. Amazon’un kullandığı sipariş robotlarına ne demeli bir insanın yapacağından daha hızlı yaptıkları için tercih sıralamasında ilk sıralarda. İş aslında çok güzel ama bir taraftan da insan gücünün artık hiç bir etkisi kalmayacağa benziyor. Aklıma Rahmetli Kemal Sunal’ın bir filmi geldi. Japon işi 1987 senesinden bugünler tasarlanmış mıydı yoksa bir tesadüf müydü ne dersiniz? Durum bi yerde teknoloji açısından çok güzel ama bir taraftan da işin geleceği noktada tehlike sinyalleri çalmakta. Bu gidişle bazı meslek gruplarının yok olacağının sinyallerini almaktayız.

Teknoloji alanında eline su dökemediğimiz ABD,Japonya,Güney Kore bakalım önümüzdeki günlerde robotlarını piyasaya sürdüklerinde ev hanımlarından da talep gelirse onların da zamanla hükmü kalmayacağa benziyor. Eee teknoloji fuarlarına giren yakından takip edenler bu hıza yetişemediklerini zaten söylüyorlar. Aman dikkat edin ilerideki zaman diliminde Ufolar yerine dünyayı robotlar istila edeceğe benzemekte.