US Robotics 9105 Modem Kurulumu Nasıl Yapabilir?

tarafından
628
US Robotics 9105 Modem Kurulumu Nasıl Yapabilir?

Modem kurulumu yapmak internet bağlantınızı kurmak için mutlaka gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Aksi halde modem ile internet kablosundan gelen verinin bağlantısını kuramayacağımız için servis sağlayıcımızdan hizmet alamıyoruz. Yani interneti kullanabilmek için en azından kararlı olarak kullanabilmek için servis sağlayıcımızdan ya da harici olarak aldığımız modemin kurulumunu mutlaka yapmamız gerekiyor. Modem kurulum işlemi ise her modem için küçük farklılıklar barındırıyor. Bu nedenle kullanacağınız modemin marka ve modeliyle beraber kurulum araştırması yapmanızda yarar var. Kurulum işleminden önce mutlaka araştırılması gereken modemlerden bir tanesi de US Robotics 9105. Servis sağlayıcıları tarafından çok fazla tercih edilmese de özellikleri bakımından bireysel kullanıcıların sık tercih ettiği modemlerden biri olan US Robotics 9105 kurulumunu gerçekleştirmek için birkaç küçük ayar yapmanız yeterli. Bakalım bu ayarları nasıl yapabiliriz.

  • Hemen her modemde olduğu gibi bu modemde de mutlaka öncelikle bağlantıları yapmanız gerekiyor. Modem internet bağlantısı, bilgisayar modem bağlantısı, ve modem güç bağlantısı gibi bağlantıları kurduktan sonra artık modem kurulumuna geçebilirsiniz.
US Robotics 9105 Modem

US Robotics 9105 Modem kurulumu

  • Modem ara yüzüne giriş yapabilmek içinse öncelikle adres satırımıza “192.168.1.1” IP numarasını yazıyoruz. Yazdığımız bu IP numarası bizi ara yüze yönlendirecek. Ara yüz ekranında ise hem şifre hem kullanıcı adı bölümüne “admin” ifadesini yazıyoruz. Böylelikle istediğimiz ayar menüsüne ulaşabiliyoruz. Şimdi sol menüde yer alan “Quick Setup” sekmesine tıklayarak hızlı ayar menüsüne geçiyoruz. Şimdi “WAN” ayarlarına giriş yapıyoruz. Karşımıza gelen menüden ise “Edit” satırına tıklamamız gerek. Şimdi karşımıza “PPPoE” seçiminin yapılacağı bir bölüm geliyor.
US Robotics 9105 Modem

US Robotics 9105 Modem kurulumu

  • Bu bölümü de onaylayıp “Next” sekmesine tıklıyoruz. Şimdi karşımıza gelen menüden ADSL kullanıcı adı ve şifremizi yazarak bir kez daha ileri butonuna basıyoruz. Ardından karşımıza gelen bilgi ekranını son bir kez kontrol edip “Apply” dememiz sonrasında bağlantı işlemimiz tamamlanıyor. US Robotics 9105 modem kurulumunu işlemleri bu kadar ile sınırlı.
US Robotics 9105

US Robotics 9105 Modem kurulumu nasıl yapılır