Remix OS İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

tarafından
528
Remix OS İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

İşletim sistemleri teknolojilerinde son döneme kadar pek fazla alternatifin olmadığını söyleyebiliriz. Zira bu alanda en fazla kullanılan işletim sistemi olan Windows, Apple tarafından kullanılan OSX ve açık kaynak kodlu Linux sistemler bulunuyor. Bu üç alternatifin dışında kullanıcıların pek bir seçeneği olmadığını söylemek gerekiyor. Haliyle artık bu alanda da yeni atılımlar görmeye başladık. Hem kullanılabilir işletim sistemi sayısını arttırmak hem de yeni alternatifler oluşturmak için yapılan geliştirmeler sonrasında ise ilk ortaya çıkan işletim sistemi Remix OS oldu. Ad olarak Apple’ın kullandığı OSX işletim sistemine benzese de aslında Remix OS Android tabanlı bir işletim sistemi. Yani bu işletim sistemi sayesinde Android ara yüzünü bilgisayarınıza da kurabiliyorsunuz. Şuan için çok fazla yazılım desteği bulunmayan Remix OS işletim sisteminin özellikle emülatör kullanımına büyük bir alternatif olacağı düşünülüyor. Bununla beraber Remix OS işletim sistemini de yükleyebilmek için bir dizi ayar yapmanız ve kısmı format işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Tüm bu işlemleri gerçekleştirerek Remix OS işletim sistemini nasıl yükleyeceğimize bakalım.

  • İlk olarak işletim sistemimizi indirmeniz gerekecek. Öncelikle Remix OS için oluşturulmuş olan resmi internet sayfasından işletim sistemini indirmeniz gerekiyor. Bunun için Google arama motoruna Remix OS yazıp ilk çıkan siteye girmeniz yeterli. Ardından “Download Now” sekmesine basarak indirme yapıyoruz. Dosya indirildikten sonra ise kurulum medyası oluşturmak için de yine aynı site üzerinden Remix OS kurulum oluşturucuyu indiriyoruz.
Remix OS İşletim Sistemi kurma

Remix OS İşletim Sistemi

  • Şimdi kurulum oluşturucuyu açıyoruz. Ardından ise indirdiğimiz dosyayı kurulum yöneticiye göstererek işlemi başlatıyoruz. Kurulum işlemine onay vererek sabit disk üzerinde kurulumun oluşmasın sağlıyoruz. Ardından ise bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda açılırken karşımıza bir seçim menüsü gelecek. Bilgisayarınızda kurulu olan işletim sisteminin altında bir de Remix OS olduğunu göreceksiniz. Şimdi ise Remix OS bağlantısına tıklayarak işletim sisteminin yüklenmesini beklememiz yeterli olacak. Bu noktada karşınıza dil seçimi ve birkaç ayar seçimi gelebilir. Tıpkı Windows işletim sisteminde olduğu gibi bu ayarları kendinize göre seçip ilerlemeniz yeterli.