Prisma Uygulaması Tüm Ayarlar

tarafından
611
Prisma Uygulaması Tüm Ayarlar

Son dönemin en popüler uygulamalarının başında Prisma geliyor. Android cihazlar içinde yakın zaman önce uygulama desteğinin gelmesiyle beraber bir anda en çok indirilen uygulamalardan da biri haline gelen Prisma’nın bu derece popüler olması uygulamanın ayarlarının da merak edilmesine neden olmaya başladı. Zira özellikle sosyal medya kullanıcıları arasında uygulamanın nasıl daha etkili kullanılacağı ve nasıl doğru bil şekilde kullanılacağı konusunun bir hayli araştırıldığını da biliyoruz. Fotoğrafları adeta bir sanat eserine dönüştüren uygulamanın nasıl kullanıldığını ve tüm ayalarının neler olduğunu daha detaylı olarak inceleyelim.

prisma-1

  • Öncelikle uygulamayı resmi uygulama mağazasından indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı işletim sisteminize göre Android ya da App Store mağazadan indirdikten sonra şimdi ise uygulamayı açmanız gerekiyor. Kısa bir yükleme işleminden sonra da sorunsuz bir şekilde uygulamayı açabiliyorsunuz. Şimdi Prisma’nın ilk olarak ana ekranı karşınıza gelecek. Öncelikle bu ekranı tanımamız gerekli. Bu ekranın tıpkı kamera ekranına benzediğini de belirtelim.
  • Şimdi ilk olarak sol kısımdan başlayacak olursak ekranın sol kısmında bir “flash” simgesi olduğunu göreceksiniz. Bu simge zaten kamera ışığı yani flashı açıp kapmak için kullanılıyor.
    Bunun dışında hemen bir sonraki simge ise “ön/arka kamera” simgesi. Bu simge ile arka kamerayı mı ön kamerayı mı kullanacağınızı görüyorsunuz.
  • Bir diğer simge ise çark işareti içerisinde olan “ayar” menüsünü açıyor. Bu menü üzerinden de uygulamanın tüm ayarlarını yapabiliyorsunuz. Uygulama logosunu kaldırma ve benzeri ayarları.
  • Son olarak tüm bu simgelerin hemen altında yer alan üç nokta işareti mevcut. Sürüme göre değişebilecek olan bu işaret ise yeni fotoğraf değil galeri içerisinde kullanacağınız fotoğrafları göstermekte. Yani bu menüden galeri de ki fotoğraflarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

Fotoğraf Düzenleme

Fotoğraf ayarları ve fotoğraf çekme bölümünü tanıtdıktan sonra şimdi gelelim fotoğraf düzenlemeye. Bunun için öncelikle galeriden bir fotoğraf seçmeniz ya da yeni bir fotoğraf çekmeniz gerekiyor. Prisma uygulaması içerisinde fotoğrafı çektikten sonra ise fotoğrafın altında yer alan 36 filtreden birini seçip fotoğrafın düzenlemesini bekliyorsunuz. Daha sonra düzenlenmiş hali gelen fotoğrafı ister telefonunuza kaydedebilir isterseniz de sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Bunun içinde düzenlemeden sonra istediğiniz her hangi bir sosyal medya butonuna basmanız ve gelen gönderiyi paylaş demeniz yeterli.