Pokemon GO Reklamlarını Engelleme

tarafından
567
Pokemon GO Reklamlarını Engelleme

Pokemon GO oyunu artık hemen hemen tüm dünyada bilinen en başarılı oyunlardan birisi olmayı da başardı. Niantic firmasının 20 yıllık Pokemon efsanesini yeniden canlandırdığı mobil oyun arttırılmış gerçeklik özelliği sayesinde de son dönemin en çok kullanılan oyunlarından biri oldu. Artırılmış gerçeklik adı verilen özellik sayesinde telefon kamerası ve GPS özelliklerini kullanarak oyuncuların oyunu real dünyaya aktarmasına olanak sağlayan Pokemon GO oyunu bu yapısıyla beraber belki değişiklik getirdiği için belki de Pokemon efsanesinin oluşturduğu hayran kitlesi sayesinde hızlı bir şekilde yayıldı. Artık neredeyse hemen her internet sitesinde de gerek Pokemon GO reklamları gerekse de oyunun haberleri ile karşılaşabiliyoruz. Tabi oyun ne kadar çok beğenilirse beğenilsin birçok kullanıcının da artık Pokemon GO olayında oldukça sıkıldığını da söylemek gerekiyor. Zira artık sosyal medya başta olmak üzere birçok internet sayfasında da Pokemon GO reklamlarından geçilmiyor. Hatta bazı reklamlar kullanıcılar için tehlikeli bile olabiliyor. Bu tür reklamlarda Pokemon GO üzerinden kullanıcılar sahte bağlantılara yönlendirilebiliyor. Bu durumda da çok daha farklı güvenlik sorunları ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Tüm bu olumsuzlukları engellemek için ve artık Pokemon GO çılgınlığından kurtulmak isteyen kullanıcılar içinde geliştiriciler yeni çözümler sunmaya başladı. Kullanıcılara sunulan bu yeni çözümler arasında en çok kullanılanı ise Google eklentisi. Google eklentileri sayesinde artık Pokemon GO reklamlarından tamamen kurtulmanız mümkün. Özellikle sitelerde yer alan banner reklamlarından bu şekilde kurtulabiliyorsunuz. Peki, bunun için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Tüm detaylarıyla inceleyelim.

  • Bu işlem için ilk olarak Google üzerinden eklenti yükleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekecek. Bu işlem için ise Google tarayıcımızı açıyoruz. Google tarayıcımızı açtıktan sonra ise şimdi ise sağ kısımda yer alan üç çizgi sekmesine tıklamanız gerekiyor. Karşınıza gelen ayar penceresinden ise “ayarlar” sekmesine giriş yapmanız gerekecek. Buradan Google ayarlarını görüntüleyeceksiniz. Şimdi ise sol menüde yer alan “uzantılar” sekmesine girmeniz gerekiyor.

PokeGone

  • Uzantılar sekmesine girdiğinizde tarayıcınızda yer alan uzantıları göreceksiniz. Daha fazla uzantı edinin sekmesinden uzantı yükleyeceğiniz alana giriş yapabiliyorsunuz. Bunun dışında eğer ilk defa uzantı yükleyecekseniz o zaman “uzantılar için mağazayı ziyaret et” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra ise açılan sayfadan “PokeGone” eklentisini aramanız gerekiyor. Eklentiyi yükledikten sonra ise artık Pokemon GO reklamlarından da kurtulmuş olacaksınız.