Pokemon Go Nedir?

tarafından
703
Pokemon Go Nedir?

Günümüze kadar birçok platformda milyonlarca oyun tasarlandı. Birçok oyun milyarlarca insan kitlesine ulaştı. Eskiden günümüze restore edilerek getirilen oyunların sayısı 2 elin parmağını geçmeyecek adette diyebiliriz. Bunların başında 1996 yılında bizlerle tanışan Pokemon çizgi filmi oyun olarak tasarlanarak önümüze çıkıyor.

pokemon-go-field-tests-begin-us-gameplay-700x389.jpg.optimal

Pokemon Go oyunu önceden sadece Nintendo’da oynanabilirken ne bilgisayarlarımızda ne de mobil cihazlarımızda oynayabiliyorduk. 2015 yılının Eylül ayında Nintendo, Pokemon oyununu Pokemon Go ismiyle mobil cihazlarımıza sunmaya başladı. Şimdilik sadece Android cihazlarımızda kullanabiliyoruz ancak çok yakın zamanda iOS platformuna da gelecek olan oyunu milyarlarca oyun tutkunu merakla bekliyor.

                Pokemon GO Nedir?

Milyarlarca kullanıcının oynayabileceği çevrimiçi bir platformda oyun severlerle buluşacak olan oyun 2015 yılının Eylül ayından bu yana merakla bekleniyor. Grafikler, detaylar, multimedya sesleri mükemmel bir biçimde olmayacak ancak harika bir oyun diyebiliriz.

Oyun GPS ve internet açık bir biçimde oynanıyor. Çevrenizde eğer aynı oyunu oynayan kişiler varsa sizlere uyarı veriyor ve bu kişilerle sanal olarak maç yapabiliyorsunuz.