Pokemon GO GPS Hatası Nasıl Düzeltilir?

tarafından
1394
Pokemon GO GPS Hatası Nasıl Düzeltilir?

Yayınlandığı andan bu yana en çok kullanılan oyunlardan biri olarak karşımıza çıkan Pokemon GO son dönemde yakaladığı ilk çıkışı devam ettirememiş ve çok sayıda kullanıcısını da kaybetmişti. Buna rağmen kendisine kemik bir oyuncu kitlesi oluşturmayı da başaran Pokemon GO’nun tüm güncellemelerine rağmen hala belli başlı sorunları da olduğunu söylemek gerekiyor. Oyun için yayınlanan güncellemeler devam etse de oyunda en çok rastlanılan hatalardan birisi de GPS hatası. Akıllı telefonlarda konum bilgisi kullanılarak oynanan oyunda yaşanan GPS sorunu nedeniyle Pokemon GO, oynamak da mümkün olmuyor. GPS hatası sorununu çözerek oyunu nasıl oynarız daha detaylı bakalım.

  • Bu noktada denenebilecek birkaç farklı işlemler. Bu işlemlerden ilki telefonumuzu uçak moduna geçirmek. Telefonunuzu uçak moduna aldığınızda GPS, WİFİ gibi bağlantılarda sıfırlandığı için bu bağlantılarda sorun varsa giderilecektir.

Pokemon-GO-GPS

  • Bu yöntem işe yaramazsa bir diğer yöntem olarak mekan değiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle yüksek binaların içerisindeyseniz GPS belirlemede telefon sıkıntılar yaşayabilir. Açık alanda bu sorun ortadan kalkacaktır.

Pokemon-GO-GPS

  • Tüm bu işlemlere rağmen sorun çözülmüyorsa son olarak WİFİ bağlantı ayarlarınızı tam olarak açıp telefonunuzun konum belirleme işleminde de WİFİ bağlantısından destek almayı tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle oyun açıkken WİFİ bağlantınızı bir kez daha açıp kapatmanız da yarar var. Daha sonra oyuna yeniden giriş yaptığınızda GPS hatası ile karşılaşmamanız gerekiyor. GPS hatası devam ederse oyunu silip yeniden yüklemeyi de deneyebilirsiniz.