Pokemon GO Data Kullanımı Nasıl Azaltılır?

tarafından
583
Pokemon GO Data Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Niantic firması tarafından yayınlandığı ilk andan itibaren büyük oranda beğeni kazanan mobil oyun Pokemon GO, kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirilmeye başlandı. Milyonlarca kişi tarafından indirilen ve hemen hemen her alanda kullanılmaya başlayan oyun Pokemon GO, artık dünya genelinden en çok konuşulan oyunlardan da biri haline gelmeye başladı. Ana yapısında Pokemon yakalamak olan oyun böylelikle bir nevi efsane çizgi film serisi olan Pokemon serisini de kullanıcılara yaşatmış oluyor. Mobil platformların sağladığı avantajla beraber arttırılmış gerçeklik alanında da en önemli örneklerden biri olmayı başaran oyun kısa süre içerisinde birçok ülkede de kullanıma açıldı. Sadece yayınlandığı bölgelerde değil bunun dışında indirilmeye açılmadığı bölgelerde bile oynanan ve Apk dosyaları indirilen oyun son döneminde en başarılı oyunlarından olmayı başardı. Tabi tüm bu yapısına rağmen oyunun hala belli başlı sorunları da yok değil. Her ne kadar gelen son güncellemeyle beraber oyunun ana yapısında büyük değişiklikler yapılmış ve ana yapının dışında oyunun birçok eksik yönü giderilmiş olsa da buna rağmen oyunun yapısından kaynaklı hala belli başlı sorunlar var. Bu sorunlardan en büyükleri şarj sorunları ve data kullanım sorunları. Şarj sorunları için oyunun içerisinde de tasarruf modu bulunuyor. Peki, ama sorunumuz data kullanımı sorunu ise o zaman nasıl hareket etmemiz gerek? Nasıl daha az data kullanımı gerçekleştirebiliriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak oyunda belli başlı bazı püf noktalar olduğunu belirtelim. Oyun arttırılmış gerçeklik oyunu olduğu için ve kullanıcının GPS konum çevresinde geçen bir oyun olduğu için kullanıcıların doğrudan oyuna giriş yaptıklarında data kullanımı da buna bağlı olarak artıyor. Pokemon GO oyunun da her seferinde yeni bir data dosyası indiriliyor ve GPS konumunuz bu şekilde yeniden harita olarak indiriliyor. Her seferinde harita indirimi yapılması ise data kullanımını epey bir arttırmakta.

pokemon_go_data-kullanımı

  • Bu sorunu çözebilmek içinse kullanıcıların öncelikle harita sorununu çözmeleri gerekiyor. Bunun için ise öncelikle Google Maps uygulamasını indiriyoruz. Uygulamayı indirip yükledikten sonra ise şimdi ise uygulamayı çalıştırıp ardından da bulunduğunuz bölgenin haritasını indirmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz bölgenin haritasını indirdikten sonra ise oyuna artık bu haritayı göstererek her seferine oyunun yeniden harita indirmesini de engellemiş oluyorsunuz. Böylelikle en büyük data kullanım sorunu da ortadan kalkmış oluyor.