PlayStation 4 Oyunları Nasıl Bilgisayardan Oynanır?

tarafından
608
PlayStation 4 Oyunları Nasıl Bilgisayardan Oynanır?

Oyun alanında en büyük yeniliklerden biri olarak gösterilen yeni nesil konsollar gün geçtikçe sektörde kendisine daha fazla yer bulmayı başladı. Bu alanda en önce gelen firmalardan biri olan Sony tarafından piyasaya sürülen PlayStation 4 için de bu durumun aynen geçerli olduğunu söylemek gerekiyor. Zira en yakın rakibi olan XBOX One ile beraber sektörde liderlik yarışı veren PlayStation 4 son dönemin en iyi grafiklerini sunabilmek ve oyunlarda tam uyum sağlamak için de donanımsal olarak birçok yenilik barındırıyor. Tüm bu yeniliklerle beraber yeni nesil konsol sınıfının en iyi ürünlerinden biri olan PlayStation 4 geçtiğimiz günlerde kullanıcılara daha iyi oyun deneyimi sunmak için yenilenmesiyle de gündeme gelmişti. PlayStation 4 Neo adı verilen ve bir ara ürünü olarak karşımıza çıkacak olan yeni konsollar aslında PlayStation 4 üzerine ufak eklentilerin yapıldığı konsollar olarak kullanıcıların karşısına geçecek. Donanım konusunda bu şekilde yenilikler yaparak kullanıcıların ilgisini canlı tutmaya ve yeni oyunlara ayak uydurmaya çalışan Sony bununla beraber yazılımsal alanda da birçok yenilik yaparak konsollarına verdiği desteği kesmiyor. Son olarak PlayStation 4 için yayınlanan yazılım güncellemesi ise kullanıcılara bu alanda birçok yenilikler sunmayı başardı. Özellikle PlayStation 4 oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamamıza imkan sunan yenilik konsolun en çok beğenilen özelliği oldu. Peki, PlayStation 4 oyunlarını bilgisayar aracılığıyla nasıl oynarız daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle şunu belirtelim bu bağlantıyı kurabilmek için bilgisayarınızın en az i5 işlemci ve 2 GB Ram belleğe sahip olması gerekiyor. Aksi halde bağlantı sağlıklı bir şekilde kurulamayacaktır. Özellikler sağlanıyorsa eğer artık kuruluma geçebiliriz. Bağlantı işlemi için öncelikle PlayStation 4 ayar menüsüne gelmeniz gerekecek.
PlayStation 4

PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarda oynama

  • PlayStation 4 ayar menüsüne gelmek için de oyun konsolunun uygulama menüsü üzerinden ayarlar sekmesine girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra ise “Network ayarları” kısmına giriş yapıyorsunuz. Şimdi bu menü üzerinden Birinci ayarlara girerek “Remote Play” özelliğini aktif ediyorsunuz. Daha sonra ise bilgisayarınıza PlayStation 4 kolunu bağlayarak bilgisayarınızdan PS4 Remote Kontrol uygulamasını çalıştırın. İşlem bu kadar.