Playstation 4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

tarafından
554
Playstation 4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Sony’nin son bombası olan Playstation 4, piyasaya çıktığı ilk andan bu yana tüm oyun severlerin beğenisini kazanmayı başardı. Eski konsollara göre sistem olarak da donanım olarak da oldukça güçlü olan ve yeni nesil olarak adlandırılan Playstation 4 o kadar çok ilgi gördü ki Sony aynı isimle yeni bir cihaz güncellemesi yapacağını ve Playstation 4,5 ile oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlandığını açıklanmıştı. Gelen bu haberlerle beraber Sony’nin Playstation 4 için özellikle yazılım güncellemelerini de hızlandırdığını biliyoruz. Ardı ardına birçok yazılım güncellemesi ile zaten yeterli olarak gösterilen donanımlarını destekleyen Playstation 4 bu sayede yeni nesil oyunları da sorunsuz görüntülemeye başladı. Bununla beraber kimi zaman güncelleme dosyalarının eksik indirilmesi kimi zaman güncelleme sırasında elektrik bağlantılarının gitmesi kimi zamanda yükleme sırasında oluşan sistemsel arızalar nedeniyle Playstation 4 sistem güncellemelerinde de sorunlar yaşanabiliyor. Yaşanan bu sistem sorunları ise Playstation 4’ü yazılımsal olarak kullanılmaz hale getirebiliyor. Bu tip olumsuzluklar içinse Sony Playstation 4 için fabrika ayarlarına sıfırlama imkanı sunuyor. Sadece birkaç küçük işlemle cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz ve böylece yaşanan sorunları gidermeniz de mümkün. Playstation 4 fabrika ayarlarına döndürme işlemine daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Playstation 4 menüsü üzerinden “ayarlar” sekmesine girmemiz gerekiyor. Ayarlar sekmesine girdiğimiz zaman ise PSN menüsüne geliyoruz. PSN menüsünden “Ana PS4 sistemini etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakıyoruz. Bu özelliği devre dışı bırakmamız fabrika ayarlarına dönmek için önemli.
Playstation 4 Fabrika Ayarlarını dönme

Playstation 4 Fabrika Ayarlarını

  • Söz konusu işlemi yaptıktan sonra PS4 cihazınız yenide başlayacak. Şimdi yeniden “ayarlar” menüsüne tıklamanız gerekiyor. Ayarlar sekmesine girdikten sonra ise “sıfırlama” bölümüne giriş yapıyoruz. Sıfırlama bölümünden son olarak “PS4 sistem sıfırla” sekmesine tıklıyoruz. Gelen onay penceresinden tam sıfırlama seçeneğini seçip sıfırlama işlemini başlatıyoruz. Sıfırlama işlemi böylelikle başlamış oluyor. Sıfırlama işlemi başladıktan sonra her hangi bir işlem yapmamanız önemli. Cihazın bağlantılarını da asla sökmeyin. Sıfırlama işlemi bitince yine bir ayar kurulumu yapıp PS4 cihazınızın kurulumunu tamamlıyorsunuz.