Playstation 3 Ses Ayarlarını Nasıl Yaparız?

tarafından
1989
Playstation 3 Ses Ayarlarını Nasıl Yaparız?

Sony’ninn 2015 yılına kadar en çok kullanılan cihazlarının başında Playstation 3 oyun konsolları geliyordu. Oyun tutkunlarının vazgeçilmezi olan Playstation 3 özellikle LED televizyonların piyasaya çıkmasının ardından bir dönemin en çok kullanılan oyun araçlarından biri haline gelmişti. Her ne kadar artık yeni nesil adı verilen Playstation 4 konsollar ön plana çıkmaya başlasa da hala ciddi bir kullanıcı kesiminin Playstation 3 cihazları kullanmakta olduğunu da söylememiz gerekiyor. Zira yeni çıkan oyunların da hala Playstation 3 desteği veriyor olması bu durumun temel sebepleri arasında gösterilebilir. Son döneme göre hem donanım hem de yazılım özellikleri bir nebze geride kalsa da Sony’nin de öldürmek istemediği Playstation 3 serisinin kullanıcılara sunduğu yeni yazılım güncelleştirmeleri de bulunuyor. Tüm bu yazılım güncelleştirmeleri bir yana dursun hala cihazın belli ayar özelliklerinin internet üzerinde en çok aranan, en sık sorulan sorulardan olduğunu biliyoruz. İşte  bu ayarlamalardan birisi de Playstation 3 ses ayarları. Aslında en temel ayarlardan biri olan Playstation 3 ses ayarları yeni nesil oyunlardan ilk Playstation 3 oyununa kadar hemen her oyun için en gerekli ayarlardan bir tanesi. Peki, Playstation 3 için bu ayarlarını nasıl yaparız? İnceleyelim.

  • Konsolumuzun bağlantılarını oluşturup konsolumuzu açtıktan sonra ana menü gelene kadar bekliyoruz. Ana menü gelince ise ayarları yapacağımız ayarlar menüsüne giriş yapmamız gerekecek. Bu işlem için “ayarlar” kutusu altında yer alan “ses çıkış ayarları” sekmesine oyun kolu yardımı ile gelip sekmeye giriş yapıyoruz.
Playstation 3 Ses

Playstation 3 Ses Ayarlarını yapma

  • Şimdi burada önemli bir ayrım var. Eğer ki cihazımızı bir ses sistemine bağlamak istiyorsak, oyunlarımızı ses sistemine bağlı bir şekilde oynamak istiyorsak o zaman karşımıza gelen ekrandan “optik” bağlantı türünü seçmemiz gerekecek. Tabi önceden ses sisteminin Playstation 3 ile bağlantısının yapılması gerektiğini belirtelim. Ama eğer televizyonumuzun sesini ses sistemini kullanmak istiyorsak o zaman da HDMI seçeneğine girerek istediğimiz ses özelliğini seçip ses ayarlarını kayıt altına almamız yeterli olacaktır.
Playstation 3

Playstation 3 Ses Ayarları