Play Store Üzerinden Bilgisayara Nasıl Uygulama İndirilir?

tarafından
1877
Play Store Üzerinden Bilgisayara Nasıl Uygulama İndirilir?

Akılı telefonlarda en çok tercih edilen işletim sistemi Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemleri. Akıllı telefon dediğimizde aklımıza gelen Samsung, Asus, LG gibi tüm dev markaların işletim sistemi olarak Android’i tercih ettiğiniz biliyoruz. Tüm dünya genelinde bu kadar çok tercih edilince haliyle Android işletim sistemlerinin de özellikleri merak konusu oluyor. Zira tıpkı İOS işletim sisteminde olduğu gibi Android sistemlere de belli aralıklarla güncellemeler geliyor. Gelen bu güncellemeler yeni sürüm olarak yayına alınıyor. Haliyle sürekli aktif bir kullanım yapılan Android sistemlerinde özellikleri değişebiliyor. Sürüm değişmesi sadece sistem özelliklerinin değişmesine de neden olmuyor. Bu durum ayrıca uygulama marketlerinde yer alan tüm uygulamalarında yavaş yavaş eski sürüm desteklerinin kapanmasına neden olabiliyor. Telefonunuz eski bir model ise ya da Android sürümü güncellenmiyorsa o zaman uygulama marketlerinde de sıkıntı çekebiliyorsunuz. Bu sorunu çözebilmek içinse belli başlı bazı yöntemler mevcut. En çok kullanılan yöntem ise Play Store’da yer alan uygulamaları önce bilgisayara indirmek ardından telefona yüklemek. Peki, bu işlemi nasıl yapabiliriz?

  • İlk aşamada şunu belirtelim ki ister Google’ın resmi internet tarayıcısı Chrome tarayıcısını kullanın isterseniz de Mozilla gibi başka bir tarayıcı kullanın standart özelliklerle Play mağazasından uygulama indirmek istediğiniz de en fazla uygulamanın yolunu e mail olarak akıllı telefona gönderebiliyorsunuz. Bunun için öncelikle bir eklenti kurmamız gerekiyor.
Play Store

Play Store Üzerinden Bilgisayara Nasıl Uygulama indirilir

  • Chrome üzerine kuracağımız eklentiyi yüklemek için ise ilk olarak Chrome sayfasından sağ üst kısımda yer alan üst üste üç çizgi simgesine tıklıyoruz. Ardından karşımıza gelen ekrandan “Diğer araçlar” seçeneğine gelerek buradan “Uzantılar” sekmesine giriyoruz. Şimdi karşımıza tarayıcımızda yüklü olan uzantılar gelecek. En alta ise Google simgeli “daha fazla uzantı ekle” seçeneği yer alacak. Bu seçeneğe tıklayarak uzantı arama penceresini görüntülüyoruz. Ardından arama penceresine APK Downloader yazıp aratıyoruz.
Play Store Üzerinden Bilgisayara Nasıl Uygulama indirebiliriz

Play Store Üzerinden Bilgisayara Nasıl Uygulama nasıl indirilir

  • Uygulamayı bulduktan sonra ise eklentiyi yükle dememiz yeterli. Şimdi ise yüklediğimiz eklentiyi aktif hale getirmemiz lazım. Bu işlem için öncelikle “Uzantılar” bölümüne giriş yapıp ardından da uzantının yanında yer alan etkinleştir kutucuğuna basıyoruz. Eklentiyi aktif yaptıktan sonra artık uygulama mağazasına girerek uygulama indirebiliyorsunuz. Fakat bu aşamada ilk sefer için indirme talebinde bulunduğunuzda sizden telefon bilgileri isteniyor. Gmail hesabınız, telefon sürümünüz ve ekstra olarak telefon ID bilginizi girdikten sonra uygulamayı indirebiliyorsunuz. Ardından telefon ile bilgisayar bağlantısını usb kablo ile yapıp apk dosyasını cihaza atıp yükleme yapmanız yeterli.