Pinterest Hesabını Nasıl Kapatabiliriz?

tarafından
239
Pinterest Hesabını Nasıl Kapatabiliriz?

Sosyal medya uygulamalarının sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Genel olarak uygulama bazında da bu alana doğru bir yönelmenin olması çok fazla yeni uygulamayla karşılaşmamızın ana nedenleri arasında. Üstelik artık sadece sosyal medya uygulaması denildiği zaman mesajlaşma uygulamaları da akla gelmiyor. Bununla beraber İnstagram, Vine gibi fotoğraf ve video görüntüleme uygulamaları da akıllılara geliyor. İşte bu şekilde son dönemin popüler görsel tabanlı uygulamalarından birisi de Pinterest uygulaması. İlk olarak 2010 yılında yayına giren uygulama 2011 yılından sonra büyük bir yükseliş yakaladı. Uygulamanın amacı ise bilgisayarda yedekleme yapacağınız fotoğrafları Pinterest üzerinde yedeklemeye imkân tanıma. Zira Pinterest bir pano olarak düşünürsek beğendiğiniz her hangi bir resmi bu panoya istediğiniz zaman yapıştırabiliyorsunuz. Böylece kendinize fotoğraf arşivleri yapmanız da mümkün. Uygulama son dönemin en popüler ve aynı zamanda en kullanışlı uygulamalarından biri olsa da kimi zaman Pinterest hesabını kapatmak isteyen kullanıcılarda olmuyor değil. Pinterest hesabınızı silmek için ise diğer sosyal medya uygulamalarında gibi uzun işlemlerle uğraşmanıza gerek yok. Çok daha kısa sürede Pinterest hesabımızı nasıl kapatırız bakalım.

  • Pinterest hesabımızı kapatmak için öncelikle site üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra uygulamaya eklediğiniz fotoğrafların göründüğü ana panel karşınıza gelecek. Bu aşamada ana panel ile bir işimiz yok. Biz direk sağ üst köşede bulunan Pinterest kullanıcı adımızın üzerinde tıklıyoruz. Bu işlem sonrasında profil menümüz açılacak.
Pinterest Hesabı

Pinterest Hesabını Kapatma nasıl yapılır

  • Profil menümüzün “profil düzenle” seçeneğinin hemen yan tarafından ayarlar için kullanılan bir çark resmi göreceksiniz. Bu çark resminin üzerine tıklayarak bir açılır menü daha görüntülüyoruz. Açılır menünün en alt kısmından ise “Hesap ayarları” bölüme girmeniz gerek. Ardından hesap ayarlarınızın yer aldığı pencereyi görüntüleyeceksiniz. Şimdi burada sayfa sonunda bulunan “hesabı devre dışı bırak” sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza bir onay penceresi gelecek. Onayı veriyoruz. Ardından Pinterest hesabımızı neden kapatmak istediğimize ilişkin mini bir anket doldurmamız yeterli oluyor. Bu işlemden sonra kısa süre içerisinde hesabımız kapatılıyor.
Pinterest Hesabını kapatma

Pinterest Hesabı