Phoenix OS İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

tarafından
1358
Phoenix OS İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemleri için çok fazla alternatif olmadığı bir gerçek. Bu alanda en çok kullanılan işletim sistemi Windows, Windows’un hemen arkasından gelen OS X işletim sistemi ve son olarak da açık kaynak kodlu işletim sistemi Linux bu alanda tercih edilebilecek işletim sistemleri olarak biliniyor. Akıllı telefonlarla beraber ise artık yeni işletim sistemleriyle tanışmaya başladık. Akıllı telefonlarla beraber tanıştığımız işletim sistemleri arasında en çok dikkat çekeni ise Android işletim sistemi oldu. Google tarafından geliştirilen ve birçok akıllı telefon markasının tercih ettiği işletim sistemi olan Android, son dönemde sadece akıllı telefonlar içinde geliştirilmiyor. İşletim sisteminin sürekli güncelleniyor olması ve ilgi çeken bir tasarıma sahip olması Android işletim sisteminin bilgisayarlarda da tercih edilmesine neden olmaya başladı. Android işletim sistemini bilgisayarlarda kullanmak için bu alanda yapılan yeni geliştirmeler olduğunu da biliyoruz. Tıpkı Linux sistemlerde olduğu gibi Android için de bilgisayarlara özel işletim sistemi geliştirmeleri de yapılıyor. İşte bu şekilde Android işletim sistemlerini bilgisayarlarda kullanmak için geliştirilen işletim sistemlerinden birisi de Phoenix OS işletim sistemi. Android işletim sistemlerini bilgisayarlarda kullanmak için kullanılan işletim sistemi Android ara yüzünü bilgisayarda kullanmanıza da imkan sunuyor. Peki, Phoenix OS işletim sistemini nasıl yükleriz? Daha detaylı bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle taşınabilir bir harici diskinizin olması gerekiyor. 4 GB boyutunda bir disk yeterli olacaktır. Şimdi ise Phoenix OS işletim sistemini indirmeniz gerekiyor. Phoenix OS işletim sistemini direk olarak kendi yükleyicisi üzerinden indirmeniz mümkün.
Phoenix OS kurulumu yapma

Phoenix OS kurulum

  • Yaklaşık 400 MB boyuta sahip olan setup dosyasını indirdikten sonra şimdide Phoenix OS dosyasını taşınabilir diske atmanız gerekiyor. Bunun için Phoenix OS yine yükleyiciyi kullanabilirsiniz. Phoenix OS Installer programını açarak yükleme işlemine geçebilirsiniz. Yükleme aracına girdiğiniz zaman ise “Write to U disk” seçeneğine basıp taşınabilir diskimizi seçip yükleme işlemini tamamlıyoruz. Ardından bilgisayarımızı yeniden başlatıp açılış ekranından format menüsüne girmemiz gerekiyor. Format menüsüne girdikten sonra standart format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.