.PDF Formatlı Dosya Nasıl Word Formatına Dönüştürülür?

tarafından
879
.PDF Formatlı Dosya Nasıl Word Formatına Dönüştürülür?

Gerek kişisel bilgisayarlarında gerekse de ofis, iş bilgisayarlarında en çok kullanılan programların başında yazı programları geliyor. Bu noktada ise en çok kullanılan programın yine Microsoft tarafından geliştirilen ve aslında Windows işletim sistemleri tarafından varsayılan uygulama olarak bilinen Office uygulamaları olduğunu da belirtelim. Sadece yazı yazma yöne değil bunun dışında hesaplama yapma, çizelge tutma, haftalık, günlük, aylık programlar yapmaya da yarayan Office programlarında tüm bu işlemler farklı uygulama başlıkları altında yapıldığı için format farklılıkları da oluşabiliyor. Özellikle en çok kullanılan ögelerin başında gelen Word uygulaması için bu durum aynen geçerli. Kullanıcılar standart yazı formatlarını Word dosyası olarak açabiliyor olsalar da bunun dışında kalan birçok formatın Word dosyasında doğru bir şekilde açılmadığını da biliyoruz. Özellikle belge dökümü, kitap dökümü gibi bilgilerin saklanmasında oldukça kullanışlı olan .PDF formatı da Word içinde çalışmayan programlardan bir tanesi. Zira Word dosyasına dönüştürmede sorunlar yaşandığı içinde PDF uzantılı dosyaların düzenlenme işlemleri çok daha zor gerçekleşiyor. Tabi bu sorunun da bir çözümü mevcut. Özellikle program kullanmadan ya da ekstra bir dosya indirmeden artık kolaylıkla PDF formatındaki dosyaları Word formatındaki dosyalara dönüştürebiliyorsunuz. Peki, bakalım format dönüştürmeyi bu kadar kolay hale getiren yöntem hangisi.

  • Hemen belirtelim yazımızda da belirttiğimiz gibi bu işlem için her hangi bir yükleme yapmanıza gerek kalmayacak. Bunun dışında program ya da eklenti indirmenize de gerek yok. Sadece bu iş için tasarlanmış olan siteye giriş yapmanız gerekecek. Bu noktada ilk olarak tarayıcımızın adres satırına “http://pdf2doc.com/tr/” adresini yazarak dönüştürme sitesine giriş yapıyoruz.

pdf-dosyalarini-dönüştürme

  • Siteye giriş yapmamızın ardından üst menüde yer alan dönüştürme ifadeleri içerisinden PDF Doc olanı seçip dönüştürme menüsünü açıyoruz. Dönüştürme ekranı geldiği zaman ise dönüştürme işlemini yapmak istediğimiz PDF formatlı dosyayı ekrana sürükle bırak yapıyoruz. Gerekli alana dosyayı ekledikten sonra bir süre dönüştürmenin tamamlanmasını bekliyor ardından da oluşan indirme bağlantısından dönüştürme dosyasını indiriyoruz.