Paypal Hesabı Abonelikler Nasıl Tamamen Kapatılır?

tarafından
387
Paypal Hesabı Abonelikler Nasıl Tamamen Kapatılır?

Dünyanın en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan Paypal iki gün önce beklenmedik bir açıklama yaptı. Dev firma yaptığı açıklamada artık Türkiye’ye hizmet vermeyeceklerini ve ülkemizdeki tüm hizmetlerini durduracağını açıklamıştı. Bununla beraber 6 Haziran gününde sonra artık ülkemizden giriş kabul etmeyecek olan sistem tüm kullanıcılara uyarı mesajları da göndermeye başladı. Kullanıcıların hesaplarındaki paraların banka hesaplarına aktarılması veya alışveriş ile kullanılması gerektiğini belirten bir mesajla Türk kullanıcılarını uyaran Paypal bu gelişmeye neden olarak ise Paypal’ın ülkemizden lisans alamamasını gösterdi. Dünyanın en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan Paypal’ın bu şekilde bir karar almasından sonra ise en çok merak edilen konu Paypal hesaplarının nasıl tamamen kapatılacağı oldu. Kullanıcıların 6 Haziran’a kadar hesaplarını da kapatması gerektiğini de belirtelim. Bununla beraber abone ödeme sistemlerinin de iptal işleminin yapılması gerektiğini belirtelim. Hangi ayarları yaparak Paypal hesabımıza tanımlı abone işlemlerini tamamen kapatıyoruz daha detaylı bakalım.

  • Paypal abone iptali için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Direk olarak Paypal’ın resmi sayfasından giriş işlemini gerçekleştiriyoruz. Sisteme girdikten sonra şimdi ise ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor. “ayarlar” menüsüne girmek içinde sağ kısımda yer alan sekmeyi kullanılıyoruz. Yapacağımız tüm düzenlemeleri de bu ayar menüsü üzerinden yapacağız. Ayarlar sekmesine girdiğimiz zaman ise bu bölümden ödeme ayarlarını düzenlediğimiz “ödemeler” kısmına giriş yapıyoruz. Ödemeler sekmesine giriş yapıp ödeme ayarlarını düzenleme bölümüne girdikten sonra bu zamana kadar aldığımız ve yaptığımız ödemelerin listesini görüntülüyoruz.
Paypal ödeme aboneliği iptal etme

Paypal ödeme aboneliği

  • Ödemeler listesini görüntülediğimizden ise buradan “yaklaşan ödemeleri yönetin” ifadesinin yer aldığı bir bağlantı adresi olduğunu göreceksiniz. Bu bağlantı adresinin üzerine tıklayarak ödeme yönetme sayfasına geçiş yapıyoruz. Ödemeleri yönet sayfasına geçiş yaptıktan sonra ise “Önceden onaylı ödemeler” sekmesine girmemiz gerekecek. Bu sekmeye girdiğimizde de ekrana onaylanmış olan ödemelerimiz gelecek. Onaylanmış ödemelerimize girer girmez daha önce onaylanmış ve abone olarak gerçekleştirilen ödemeler ekrana gelecektir. Buradan abone olduğunuz herhangi bir ödemenin üzerine gelerek iptal sekmesine basmanız yeterli olacak.