Panda Mobil Security Nasıl Aktifleştirilir?

tarafından
615
Panda Mobil Security Nasıl Aktifleştirilir?

İnternet sistemlerinin gelişmesiyle beraber birçok alanda, birçok işlem hem iş gücü hem de aman konusunda çok daha kazançlı hale gelmeye başladı. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında internet sayesinde birçok işlemin çok daha çabuk ve çok daha kolay yöntemlerle yapıldığını biliyoruz. Tabi internet bu şekilde birçok noktada kullanıcılara oldukça büyük ayrıcalıklar sunsa da aslında internetin iyi yanıyla beraber en az iyi yanı kadar kötü yanları da olduğunu söylemek gerekiyor. Bu noktada kullanıcılar için en büyük tehlike ise casus yazılımlar oluyor. Zira casus yazılımlar sayesinde hacker grupları internet üzerinden tüm kişisel bilgileri ele geçirebildiği gibi, bilgisayarlarda zombi bilgisayarı adı verilen bilgisayarlara dönüştürüle biliniyor. Bu durum son dönemde biraz daha değişmeye başladı. Eskiden tüm casus yazılımlar sadece bilgisayarlar için geçerli olurken artık internetin çok rahat bir şekilde kullanıldığı ve bir işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar içinde bu risklerin oluştuğunu söyleyebiliriz. Üstelik bu kez sosyal medya hesapları ve benzeri tüm kişisel uygulamalarda akıllı telefonlar sayesinde ele geçirilebiliyor. Bu durumun önüne geçmek için tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı telefonlarda da casus yazılım engelleme programı kullanılıyor. Bu tip uygulamalardan birisi de Panda uygulaması. Telefonunuzun hem veri hem de internet tarayıcı güvenliğini sağlayan Panda uygulamasını kullanmak içinde öncelikle hesabınızı aktif etmeniz gerekiyor. Bu işlemin nasıl yapıldığına daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Google Play üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Resmi mağaza sayfasına girdikten sonra direk olarak uygulamanın indirilmesini ve yüklenmesini bekliyorsunuz. Uygulama yüklendiğinde ise Free versiyon olarak Panda uygulamasına giriş yapıyoruz.
Panda Mobil

Panda Mobil Security kullanımı

  • Bu noktada kullanıma geçmeden önce ilk olarak Free versiyon Panda uygulamasını tam versiyon yapacağız. Bu işlem için ana sayfanın ikinci sırasında yer alan “Enter Your Code” sekmesine girerek elimizde yer alan lisans şifresini gerekli alana yazıyoruz. Onaylama işleminden sonra Panda uygulaması da Pro hale getirilmiş oluyor.