Origo ASR8X00 Modem Nasıl Kurulur?

tarafından
552
Origo ASR8X00 Modem Nasıl Kurulur?

Modem markalarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Her ne kadar genelde internet servis sağlayıcıları internetle beraber kendi anlaşmalı oldukları modemleri kullanıcılara sunsa da gerek kablosuz çekim alanından gerekse de bağlantı çakışması sorunlardan kurtulmak için daha gelişmiş modemler de kullanıla biliniyor. Tabi bununla beraber kurulum menüsü oldukça basit ve hızlı internet kurulumunu da destekleyen modemlerin kullanıcıların her zaman için ilk tercihlerinden biri olarak dikkat çekiyor. İşte bu modemlerden birisi de Origo ASR8X00 Modem. Yavaş yavaş internet sağlayıcıları tarafından da tercih edilen modemlerden biri olan Origo ASR8X00 Modemin en büyük avantajı kurulumunun çok kısa ve basit olması. Sadece internet tarayıcınız üzerinden birkaç işlem yaparak kolay internet kurulumunu gerçekleştirebiliyor ve kısa süre içerisinde internet bağlantısını aktif hale getirebiliyorsunuz. Modem ara yüzü üzerinden kısa bir süre içerisinde internet bağlantısını kurmak için yapacağımız bu ayarlar neler? Daha detaylı bakalım.

  • Diğer tüm modem markalarında olduğu gibi Origo ASR8X00 Modem kurulumunda da öncelikle modem ayarlarını görüntüleyebilmek için modem ara yüzüne girmemiz gerekiyor. Bu noktada Origo ASR8X00 Modemin ara yüz girişinin diğer modemlerden ufak farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada modem ara yüzüne girmemiz için öncelikle internet tarayıcımızı açıyoruz. Ardından “10. 0.0.2” numarasını adres satırına yazıp onaylıyoruz. Bu aşamada karşınıza ara yüz menüsü gelmez ve hata ile karşılaşırsanız o zaman mutlaka bilgisayarınız ile modem arasındaki bağlantının doğru bir şekilde yapıldığından emin olun. Bağlantı doğru bir şekilde yapıldıysa o zaman ara yüz ekranı karşınıza gelecek.
Origo ASR8X00 Modem

Origo ASR8X00 Modem kurulumu

  • Modem ara yüzü karşımıza çıktığında ise ilk olarak bizden kullanıcı adı ve şifre istenecek. Kullanıcı adı bölümüne “admin” ifadesini yazıyoruz. Ardından ise şifre bölümüne ise “kont2004” ifadesini yazarak ara yüz modemine giriş yapıyoruz. Modem ara yüzüne giriş yaptıktan sonra ise kolay kurulum sekmesine girerek sadece ADSL kullanıcı adımızı ve şifremizi girerek kurulumu tamamla ifadesine basmamız yeterli olacaktır.