Note 7 İçin Güncelleme Mi Geliyor?

tarafından
520
Note 7 İçin Güncelleme Mi Geliyor?

Akıllı telefonlar arasında en başarılı markalardan biri olan Samsung, son dönemde akıllı telefon üretimine verdiği önemi arttırmaya başladı. Son dönemde S serisi amiral gemisi ile beraber bu alanda en çok aranan markalardan da biri haline gelen Samsung, bu sene ise yeni bir amiral gemisini daha tanıtmıştı. Note 5 serisinden sonra gelen Note 7 serisi ile yeni bir amiral gemisini daha piyasaya sürmüş olan Samsung, birçok yeni teknolojiye de bu seride yer vermişti. Hem akıllı telefon pazarında hem de tablet alanında tercih edilebilecek bir seri olarak öne çıkan Note 7 için ise ilk aşamada beklenen satış rakamları da elde edilmişti. Fakat tüm bunlara rağmen telefonda yaşanan bir sorun Samsung’u epey zor durumda bırakmıştı.

Note 7 Serisinde Nasıl Bir Sorun Taşandı?

Henüz nedeni açıklanmasa da ya da daha doğrusu henüz nedeni tam olarak tespit edilemese de yaşanan sorunun sonucunda Note 7 telefonlarının bir bir alev almaya başladığı belirtilmişti. Telefonların durduk yere yanmasına neden olan sorun Samsung’un Note 7 satışını da durdurmasına da neden olmuştu. Bunun yanında var olan Note 7 telefonlarını da toplamaya başlayan Samsung müşterilerinden de Note 7 telefonlarını iade etmelerini istemişti.

Note-7

Güncelleme Neden Yayınlanıyor?

Bu haberlerin ardından iade süreci başladı. Fakat iade süreci başlarken Samsung’un yeni bir güncelleme daha yayınlayacağı da belirtildi. Söz konusu yeni güncellemenin nedeni ise aslında iade sürecinde yaşanan sorunlar. Zira 2,5 milyon satışı yapılan telefonların hala 1 milyona yakın bir kısmının iade edilmediği belirtiliyor. Bu nedenle Samsung’un yeni bir güncelleme yayınlayacağı da belirtiliyor.

Yeni Güncelleme Ne Yenilik Getirecek?

Yeni güncellemenin amacı sadece ve sadece müşterilerin güvenliğini sağlamak. Note 7 üretimi durduğundan itibaren Samsung’un artık Note 7 için yeni bir güncelleme yayınlamayacağını belirttiğini de biliyoruz. Fakat bu yeni güncelleme ile beraber artık Note 7 telefonların pil dolum miktarının %60 oranında sınırlandırılacağı da belirtiliyor. Böylelikle Samsung telefonlar iade edilene kadar kullanıcıların pillerden kaynaklı olarak yaşanan yanma sorunu ile karşılaşmalarını da engellemek istiyor. Bununla beraber iadelerin devam ettiğini de belirtelim.