Nexus Player Nedir? Ne İçin Kullanılır?

tarafından
672
Nexus Player Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Teknoloji durdurulamaz bir hızla gelişmeye devam ediyor. Eski zamanlarla kıyasladığımızda şuan kullandığımız teknolojilerin insanlık tarihi için ayrı ayrı bir devrim olarak kabul edilebileceğini söylemek gerekiyor. Akıllı telefonlar, bilgisayar sistemleri, sanal gerçeklik, giyilebilir teknoloji, ulaşım teknolojileri, iletişim alanında yaşanan gelişmeler derken son dönemde teknolojinin bu zaman kadar hiç olmadığı seviyeye geldiğini de söylemek gerekiyor. Teknolojinin bu şekilde etki ettiği alanlardan birisi de görüntüleme teknolojileri. İlk olarak tüplü televizyonlarla başlayan dönem daha sonra LCD ardından LED şimdilerde ise Smart TV teknolojilerini de görmeye başladık. Televizyon teknolojilerinde yaşanan tüm bu gelişmelerle beraber artık yayın teknolojileri de epey bir gelişmeye başladı. Bu şekilde birçok yeni ürünün de piyasaya çıkmaya başladığını da söylemek gerekiyor. İşte bu ürünlerden birisi de Nexus Player. Doğrudan televizyon ile bağlantı kurabilen Nexus Player ne işe yarıyor daha detaylı olarak bakalım.

Nexus Player Nedir?

Google tarafından çıkarılan Nexus Player aslında bir nevi televizyonlar için çıkarılmış çok amaçlı bir portal. Zira Nexus Player cihazını doğrudan telefona bağlayarak televizyonda oyun oynama, internete girme, film izleme gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Bir nevi sıradan televizyonları akıllı televizyonlara çeviren Nexus Player Apple TV ile rakip bir ürün olarak da biliniyor. Tüm bu ayrıcalıkları kullanıcılara sunarak televizyonları akıllı televizyonlara çeviren Nexus Player’ın kullanımı ise oldukça basit.

Nexus Player

Nasıl Kullanılır?

Nexus Player kullanımını yapmak için de yapmanız gereken işlemler oldukça basit. Öncelikle yapmanız gereken HDIM bağlantısıyla beraber cihazı televizyonunuza bağlamak. Cihazı televizyona bağladıktan sonra cihaz ile beraber gelen kumanda ile beraber doğrudan internet bağlantısı ve benzeri tüm özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Bunun için ekstra bir işleme gerek yok. Bunun dışında Nexus Player’ın 8 GB hafızasının da olduğunu belirtelim. Yaklaşık 3 GB bir bölüm sisteme ayrılmış durumda olsa da 5 GB’lık bir alanı kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında ekstra hafıza da kullanmanız mümkün. Bunun için var olan bağlantıları kullanmanız da yeterli.