MyBilet Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

tarafından
369
MyBilet Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternetin ve mobil teknolojilerin gelişmesi hayatımızı epey bir kolaylaştırmaya başladı. Günlük hayatta belki de saatler sürecek işlemler için bu sayede sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olur hale geldi. İşte bu şekilde internet ve mobil teknolojilerin ortaya çıkardığı uygulamalardan birisi de MyBilet uygulaması. Hem sinema biletlerinizi hem de tiyatro biletlerinizi sadece birkaç tık ile alabileceğiniz uygulama son dönemin en sık kullanılan uygulamaları arasında yer alıyor. Benzerlerine göre çok daha fazla ayrıntıya sahip olan MyBilet uygulaması hakkında daha detaylı bilgi verelim.

MyBilet Uygulaması Ne İşe Yarar?

Akıllı telefona yükleyeceğiniz uygulama sayesinde aslında sosyal aktivitelerinizi planlayabiliyorsunuz. İstediğiniz her hangi bir şehirde istediğiniz her hangi bir merkezden bu uygulama sayesinde sinema ve tiyatro biletlerinizi alabiliyorsunuz. Sadece dakikalar içerisinde bu şekilde tüm biletlerinizi alabileceğiniz uygulama hem Google Play hem de App Store uygulamalarında bulunuyor. Uygulamanın kullanımına ait detaylar neler şimdi birazda bu konuda bilgi verelim.

MyBilet Uygulaması

MyBilet Uygulaması nasıl kullanılır

MyBilet Nasıl Kullanılır?

  • Uygulamayı kullanmak için öncelikle Play market veya App Store üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekiyor. İndirdiğimiz MyBilet uygulamasının yükleme işlemini de tamamlıyoruz. Yükleme işleminden sonra uygulamanın ekranı karşımıza gelecek. Giriş ekranı karşımıza geldiğinde ise buradan ilk ayarları yapacağız.
MyBilet Uygulaması

MyBilet nasıl kullanılır

  • Öncelikle bize konum ayarları için izin istenen bir pencere gelecek. Bu pencereden mutlaka konum ayarlarına izin vermeniz gerekiyor. Bu sayede bulunduğunuz alana en yakın etkinlikleri görebiliyorsunuz. Şimdi istediğimiz her hangi bir etkinliğe tıklayarak o etkinlik için bilet satışı işlemini gerçekleştiriyoruz. Bilet almak içinse tıkladığımız bağlantı bizi bir satın alma sayfasına yönlendiriyor. MyBilet tarafından yönlendirildiğimiz bu sayfadan koltuk ve biletimizi seçerek bize uygun ödeme yöntemini de kullanarak ödeme yapıyoruz. Telefonumuza gelen onay mesajından sonra işlem de tamamlanmış olacak. İstediğiniz sinema ya da tiyatro etkinliklerine bu şekilde bilet almanız mümkün.